czwartek, 17 lipiec 2014 12:21

Zdrowe zęby i dziąsła – Co zamiast klasycznej nitki dentystycznej?

Jordan 3-w-1 flosser Jordan 3-w-1 flosser

Nitkowanie zębów powinno stać się codziennym, dobrym nawykiem, pozwalając utrzymać zdrowe zęby i dziąsła. Co jednak zrobić w przypadku, gdy klasyczna nić dentystyczna wydaje się być zbyt trudna do użycia? O alternatywie dla nici do zębów jaką jest Flosser 3w1 opowiada stomatolog

współpracujący z Fundacją Wiewiórki Julii, ekspert marki Jordan, lek. dent. Paulina Wojas:

Doskonałą alternatywą dla klasycznej nitki dentystycznej jest użycie flossera-przyrządu do nitkowania.Jeżeli tradycyjne nitkowanie wydaje się nam zbyt trudne i skomplikowane, flosser z pewnością nam to ułatwi. Zamiast nawijać nitkę lub taśmę na palce, można umieścić je w specjalnym uchwycie do nici, dzięki któremu nitkowanie może stać się prawdziwą przyjemnością. Flossery możemy porównać do szczoteczek elektrycznych.

Efektywność szczoteczki manualnej i elektrycznej jest podobna, jednak użycie tej drugiej znacznie prostsze i wygodniejsze.Podobnie jest z flosserami. Flosser jest szczególnie wskazany przy oczyszczaniu powierzchni stycznych zębów w przestrzeni międzyzębowej w bocznych odcinkach uzębienia. Szczególnie pokazać go należy pacjentowi o mniejszej zręczności manualnej.Niektóre z uchwytów posiadają wymienne główki, dozownik długości nici oraz ostrze do jej odcinania. Na rynku dostępne są także flossery-Jordan 3-w-1 Flosser gotowe do użycia z zatopionym fabrycznie fragmentem nici. Jordan 3-w-1 to nie tylko flosser, to również wykałaczka i czyścik do języka w jednym.

O konieczności oczyszczania języka mówi się już od dawna. Język, o którym większość pacjentów zapomina podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, ze względu na swoją budowę sprzyja zaleganiu bakterii na jego powierzchni. To jedna z głównych przyczyn nieświeżego oddechu. Dlatego flosser Jordan 3 w 1 pomoże także odświeżyć nasz oddech. Dodatkową zaletą produktu jest to, że producent przygotował go w praktycznej torbie na suwak, idealne do torby, po to aby zawsze mieć go pod ręką.

Z flosserem Jordan 3 w 1 łatwo jest mieć piękny, zdrowy uśmiech.

Wyświetlony 1029 razy

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce

© 2013-2019 by SN2.EU