piątek, 23 lipiec 2010 08:54

Snorkeling – bezpieczne nurkowanie

Nie wszystkie sporty wodne wymagają dużych umiejętności i odwagi. Alternatywą dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas nad morzem bez nadmiernej dawki adrenaliny może być snorkeling.
Snorkeling jest uproszczoną formą nurkowania, która umożliwia obserwację uroków podwodnego świata bez konieczności schodzenia na duże głębokości. Do uprawiania tego sportu niezbędna jest maska umożliwiająca wyraźne widzenie pod wodą, fajka, za pomocą której można swobodnie oddychać bez konieczności wynurzania się oraz płetwy ułatwiające pływanie. Osoba uprawiająca snorkeling jedynie unosi się nad powierzchnią wody
z zanurzoną głową, zaopatrzona w maskę z fajką. Taka forma nurkowania nie wymaga opieki instruktora, specjalistycznych sprzętów w postaci butli z powietrzem czy skafandra.  Nawet umiejętności pływackie nie muszą być na wysokim poziomie.   

Snorkeling zaliczany jest zatem do sportów wodnych, obarczonych minimalnym ryzykiem. Przeznaczony dla osób, które lubią relaksować się przy minimalnej dawce adrenaliny. Jako, że snorkeling nie wymaga dużej ilości sprzętu oraz skomplikowanych umiejętności może być  uprawiany nawet przez dzieci.

Osoby,  którym marzy się nurkowanie na dużych głębokościach mogą wykorzystać snorkeling jako trening przed bardziej ekstremalnymi przeżyciami.   

Idealnym miejscem do uprawiana snorkelingu są ciepłe wody morskie z wysoką przejrzystością i różnorodnością świata wodnego, dlatego najlepiej wybrać wybrzeże Morza Śródziemnego bądź Morza Czerwonego.  

Autor: Kamila Paliwoda, IPO.pl
© 2013-2020 by SN2.EU