wtorek, 23 sierpień 2011 13:02

Grzechotka do błyskawicznego luzowania i dokręcania śrub

Dobra grzechotka to podstawa wyposażenia warsztatu. Stanowi serce każdej skrzynki narzędziowej. Kamasa Tools, w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne, stworzyła grzechotkę K 4133, która pozwala na znaczny skok gwintu tylko przy 5º obrocie.

Klucz grzechotkowy K 4133 marki Kamasa Tools jest dwukierunkowy i ma długość 205 mm. Przełącznik pozwalający na zmianę trybu pracy klucza znajduje się w główce narzędzia. Klucz posiada mocny, 72-zębowy mechanizm z blokadą. Duża liczba ząbków w połączeniu z zapadką  wymagającą tylko 5º przeskoku, pozwala na szybką pracę - także w miejscach o ograniczonej przestrzeni ruchowej, gdzie zwykły klucz płaski nie mógłby zostać zastosowany. Kompaktowa główka zapadki urządzenia zawiera przycisk do szybkiego wypinania. Niewielki rozmiar tego elementu stanowi dodatkowy atut w miejscach trudno dostępnych.

Klucz K 4133 wykonano z wysokogatunkowej stali chromowo-wanadowej. Odpowiednia ilość stopu chromu i wanadu gwarantuje wytrzymałość narzędzia w trakcie pracy pod dużymi obciążeniami. Dzięki temu grzechotka jest odporna na wszelkie odkształcenia plastyczne i ścieranie. Chromowane wykończenie klucza zapewnia dodatkowo ochronę antykorozyjną.

Komfort pracy umożliwia ergonomicznie wyprofilowany uchwyt. Rączka narzędzia pewnie trzyma się dłoni w trakcie dokręcania czy luzowania śrub. Gładka, gumowana powierzchnia rękojeści zapobiega wyślizgiwaniu się narzędzia z ręki oraz ułatwia utrzymanie go w czystości, co przydaje się przy pracy w zaolejonym środowisku.

Cena: ok. 140 zł brutto

Wyświetlony 1120 razy
© 2013-2019 by SN2.EU