środa, 17 sierpień 2011 12:12

Zestaw do demontażu wtryskiwaczy paliwa

Zdarza się, że wtryskiwacze paliwa w trakcie demontażu blokują się,co znacznie utrudnia wyciągnięcie ich z gniazd. Prowadzi to najczęściej do uszkodzenia naprawianego elementu. Kamasa Tools proponuje tym samym zastosowanie dwuczęściowego zestawu narzędzi do demontażu nawet mocno zakleszczonych wtryskiwaczy.

Jeżeli uszczelnienie wtryskiwacza funkcjonuje prawidłowo, po odkręceniu mocowania tego elementu z łatwością można go wyciągnąćz gniazda w głowicy. Kiedy jednak przepuszcza gazy z komory spalania, wokół wtryskiwacza zaczyna gromadzić się nagar.W przypadku wypełnienia nagarem szczeliny pomiędzy obudową wtryskiwacza, a jego gniazdem w głowicy, przesunięcie wtryskiwacza ulega zablokowaniu. W takiej sytuacji można zastosować specjalny ściągacz udarowy lub użyć zestawu K 449 szwedzkiego producenta narzędzi.

W zestawie marki Kamasa Tools znajdują się dwie przejściówki: do gwintów wewnętrznych i zewnętrznych. Pozwala to na użycie większej siły bez ryzyka złamania wtryskiwacza. Narzędzia wykonano z odpornej na wszelkie odkształcenia stali chromowo-wanadowej. Wanad poprawia odporność stali na ścieranie, natomiast chrom zapobiega odkształcaniu i minimalizuje ryzyko wystąpienia pęknięć. Narzędzia wchodzące w skład zestawu nadają się do demontażu wtryskiwaczy także przyużyciu młotka udarowego.

Wszystkie narzędzia szwedzkiego producenta są wytwarzane zgodniez międzynarodowymi normami, przy zapewnieniu ścisłej kontroli jakości. Posiadają dodatkowo dożywotnią gwarancję na czas nieokreślony, jako uzupełnienie obowiązującego prawa do reklamacji. Zanim trafią do użytkowników, są sprawdzane przez specjalny zespół ds. rozwoju Kamasa Tools.

Zestaw K 449 zawiera:

1 złączkę z gwintem zewnętrznym

1 złączkę z gwintem wewnętrznym

Cena: ok. 182 zł brutto

Wyświetlony 1293 razy
© 2013-2019 by SN2.EU