poniedziałek, 16 marzec 2020 19:34

Jaki przedłużacz elektryczny sprawdzi się najlepiej?

Przedłużacze Przedłużacze

Niemal każdy posiada w domu przedłużacz elektryczny. Warto jednak wiedzieć, że nowoczesne modele są o wiele bardziej funkcjonalne, a jednocześnie ergonomiczne. Plusem jest także wysoka różnorodność, która ułatwia dobór czegoś odpowiedniego dla siebie. Istotne jest to, aby nie wybierać modeli, których nie można zweryfikować. Każda listwa powinna spełniać określone normy, gdyż w innym przypadku jej użytkowanie może stwarzać realne zagrożenie.

 

Certyfikowane tworzywa

Wysokiej klasy przedłużacze elektryczne wykonywane są z certyfikowanych tworzyw, które przetrwają nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Ponadto są one przystosowane nawet do sporej liczby urządzeń o wysokiej mocy. Plusem jest również fakt, że ich eksploatacja nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Listwy mogą posiadać różnorodne systemy zabezpieczeń - często jest to dodatkowy, podświetlany włącznik, dzięki któremu w razie potrzeby można szynko odciąć przepływ prądu. Nie można zapomnieć również o modelach antyprzepięciowe, które samoczynnie odcinają dopływ prądu w przypadku zagrożenia. Jest to skuteczny sposób na to, aby ochronić domową elektronikę.

Ergonomiczna konstrukcja

Przedłużacz elektryczny powinien być wykonany z troską o najmniejsze detale. Istotne jest to, aby jego konstrukcja była ergonomiczna. Klasyczne modele nie są przytwierdzane do powierzchni. Nie sprawdzają się w przypadku, gdy chcemy podłączyć sprzęt znajdujący się na wysokości np. głośniki ścienne. ( więcej na Womenlifestyle )Dobrą opcją są listwy zasilające mocowane do podłogi lub ściany. Są one również często wybierane przez osoby, które posiadają małe dzieci lub zwierzęta.

Korzystna cena

Dobrze dopasowana listwa powinna także posiadać przewód o optymalnej długości, a także dostateczną liczbę gniazdek. Duże znaczenia ma również cena, jednak należy pamiętać, że nie powinien być to czynnik, który determinuje do zakupu. Czasami lepiej jest zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że przedłużacz posłuży długie lata. Solidny, a zarazem praktyczny model można zakupić nawet za kilkadziesiąt złotych.

© 2013-2020 by SN2.EU