środa, 16 październik 2019 15:01

Streamować każdy może… jeśli ma aplikację

OBS - darmowe streamowanie OBS - darmowe streamowanie

Nagrywanie ekranu, vlog, czy szkolenie biznesowe - wszystkie te formy streamingu można przeprowadzić małym kosztem i bez specjalistycznych urządzeń. Wystarczy wybrać odpowiednią aplikację.

 

Jeszcze do niedawna streamingiem interesowali się głównie youtuberzy i gracze. Sytuacja ta szybko jednak uległa zmianie. Zalety tego rozwiązania dostrzegli marketingowcy, szkoleniowcy, organizatorzy imprez kulturalnych i inni. Coraz częściej relacje na żywo dla grona znajomych prowadzą również osoby prywatne. Wystarczy posiadać laptop lub smartfon i odpowiednią aplikację do streamowania. Ich wybór zależy od tego, co i dla kogo chcemy relacjonować.

 

Biznesowe spotkania w elitarnym gronie


Na potrzeby zdalnych spotkań biznesowych, czy zamkniętych szkoleń nie musimy sięgać po typowy program do streamowania. Powinny do tego wystarczyć funkcje dostępne w Skype for Business. To dobre rozwiązanie, gdy jesteśmy nastawieni na rozmowę, rozwiązywanie problemów i odpowiadanie na pytania uczestników, a informacje, które przekazujemy, mają charakter poufny. Na Skype mamy kontrolę nad tym, kto dołączy do spotkania, a liczba uczestników jest ograniczona w zależności od pakietu z jakiego korzystamy. Maksymalnie może ich być 250.

 

Streaming dla nieśmiałych


Jeśli chcemy stworzyć streaming dla szerszej grupy odbiorców, a nie tylko zaproszonych gości, istnieje wiele narzędzi, które nam to umożliwią. Jeśli nie chcemy występować przed kamerą, a jedynie dzielić się z odbiorcami widokiem naszego pulpitu i komentarzem, dobrym wyborem będzie program OBS. To najpopularniejsze z darmowych rozwiązań do stremowania. Istnieje również jego mobilna wersja - OBS Remote. O tym, jak krok po kroku przeprowadzić nagrywanie ekranu za pomocą OBS, przeczytacie na LenovoZone: https://lenovozone.pl/blog/nagrywanie-ekranu-jak-stworzyc-screencast/

Wyjść z twarzą


A co ze streamowaniem obrazu z kamery? Taką transmisję można dziś prowadzić, mając do dyspozycji jedynie smartfon. Facebook i YouTube oferują wprawdzie możliwość nadawania bezpośrednio ze swoich platform, wówczas nasza transmisja będzie jednak ograniczona tylko do nich. Jeśli chcemy stremować na różne platformy lub strony internetowe, możemy skorzystać z aplikacji Periscope czy Livestream. Większość tego typu apek, oprócz zwykłego przekazywania obrazu z kamery, oferuje również funkcje takie jak rysowanie palcem po ekranie, filtry i inne dodatki, które mogą urozmaicić transmisję.

Wyświetlony 268 razy
© 2013-2020 by SN2.EU