poniedziałek, 14 październik 2019 09:09

Rozwojowe oprogramowanie CAM

Oprogramowanie CAM Oprogramowanie CAM

Oprogramowanie CAM to system komputerowy, którego zadanie polega na integrowaniu fazy projektowania i wytwarzania.

Innymi słowy, program CAM przygotowuje plik CAD do procesu produkcji. System CAM przetwarza modele 2D lub 3D na instrukcje maszynowe, czyli steruje pracą maszyny CNC i kontroluje pracę narzędzi kształtnych. Na rynku dostępne są także znacznie bardziej zaawansowane rozwiązania, które pozwalają na skrócenie czasu obróbki i pełne wykorzystanie narzędzi kształtnych. W rozwojowe oprogramowanie CAM warto zainwestować nawet wtedy, gdy firma wytwarza produkty o nieskomplikowanym kształcie, ale planuje poszerzyć działalność i w przyszłości wykorzystywać inne typy obróbki.

Różnorodność programów CAM i ich wdrożenia

Przedsiębiorcy nie zawsze wiedzą, czym powinni się kierować podczas wyboru systemu CAM. Różnorodność programów jest ogromna, dlatego wybór nie należy do najłatwiejszych. Na pewno warto dobrze przemyśleć, do czego będziemy stosować program CAM, w jakiej branży, do jakiej obróbki i co konkretnie będziemy obrabiać. Na rynku dostępne są programy, które powstały z myślą o wykorzystaniu w konkretnej branży, jak również wszechstronne oprogramowania CAM, które świetnie sprawdzą się w wielu gałęziach przemysłu, gdyż umożliwiają obróbkę w 2D, 3D i w 5-osiach. Innowacyjne rozwiązania od liderów na cyfrowym rynku produkcyjnym na pewno wpłyną na optymalizację procesu produkcji.

Wybierając oprogramowanie CAM, warto mieć na uwadze także to, czy jego dostawca oferuje pełen pakiet wdrożeniowy, a zatem nie tylko zapewnia konsultacje techniczne na odległość, ale także przeprowadza szkolenie z zakupionego oprogramowania. Bardzo ważny jest także etap wdrożenia postprocesorów dla określonych maszyn CNC. Postprocesor to element, który przetwarza informacje z systemu CAM na język sterowania maszyny. By upewnić się, że jego wdrożenie przebiegło prawidłowo, należy go przetestować na maszynie klienta, sprawdzić układ kinematyczny i zgodność cykli generowanych przez postprocesor z cyklami sterowania maszyny.

Rozwojowe oprogramowanie CAM

System CAM scala procesy związane z projektowaniem i wytwarzaniem produktów. Dzięki intuicyjnej obsłudze oraz zastosowanym rozwiązaniom, umożliwia doskonalenie pracy maszyn CNC. Rozwojowe oprogramowanie CAM pozwala na dokładne planowanie ruchów narzędzi kształtnych, a tym samym eliminowanie błędów i bezpieczną, precyzyjną obróbkę. Klienci korzystający z nowoczesnych programów CAM osiągają wiele korzyści, m.in.: redukują koszty produkcji, zwiększają jej produktywność i automatyzację, a jednocześnie wytwarzają produkty w imponującej jakości.

Wyświetlony 226 razy
© 2013-2020 by SN2.EU