poniedziałek, 14 październik 2019 09:03

Projektowanie i produkcja elektroniki wraz z obudową

Obudowa sprzętu elektronicznego Obudowa sprzętu elektronicznego

Produkcja urządzeń elektronicznych to proces, który powinien wiernie odzwierciedlać wizję projektanta sprzętu elektronicznego.

Jest to możliwe przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i pracy doświadczonych specjalistów, odpowiedzialnych za poprawny montaż (ręczny i mechaniczny) układów elektronicznych.

Projektowanie elektroniki – układy analogowe, mieszane i cyfrowe

Istotny składnik współczesnych systemów wbudowanych stanowią układy analogowe, mieszane i analogowo-cyfrowe. Zadania zlecone przez klientów bardzo często obejmują montaż analogowych układów elektronicznych, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, firmy zajmujące się projektowaniem elektroniki (zobacz Evatronix) dążą do poszerzania usług projektowych w tym zakresie. Niemniej należy zauważyć, że coraz częściej funkcje spełniane dotąd przez układy analogowe można tak samo dobrze, a często znacznie lepiej, zrealizować cyfrowo. W technice cyfrowej możliwa jest realizacja obróbki sygnałów bardzo trudnych albo wręcz niemożliwych do realizacji analogowej. Mimo to wciąż istnieje wiele sytuacji, gdy układy analogowe nie mogą być zastąpione przez cyfrowe (np. przy projektowaniu układów nadawczych i odbiorczych do komunikacji bezprzewodowej czy układów akwizycji, wzmacniania i kształtowania sygnału z wszelkiego rodzaju czujników i detektorów).

Realizacja projektu urządzenia elektronicznego

Wdrażanie projektu do montażu powinno odbywać się po konsultacjach z projektantami i przygotowaniu szczegółowej dokumentacji technicznej. Prawidłowe przygotowanie procesu produkcyjnego oraz częste, wnikliwe kontrole na każdym jego etapie, mają decydujący wpływ na jakość produktu końcowego. Dzięki temu parametry urządzenia elektronicznego nie będą odbiegać od założeń projektowych, nie będzie również zastrzeżeń odnośnie do poprawności działania układów elektronicznych.

Obudowa sprzętu elektronicznego

Projektowanie elektroniki obejmuje nie tylko projekty układów analogowych, cyfrowych czy mieszanych, ale również obudowy produktu. Obudowa powinna być lekka i estetyczna, a jednocześnie wytrzymała. Klienci zwracają uwagę na ergonomię i wzornictwo samej obudowy, jak również wygląd i rozmieszczenie elementów składających się na interfejs użytkownika. Z tego powodu projektanci urządzeń elektronicznych powinni dokładać wszelkich starań, by ich projekty zapewniały maksymalną funkcjonalność i estetykę urządzenia, co przełoży się na pozytywny odbiór nowego produktu na rynku.

© 2013-2020 by SN2.EU