środa, 31 październik 2018 17:12

Rowery elektryczne Gazelle – czy są warte swojej ceny?

Rowery elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Są świetnym wyborem dla osób, które chcą ominąć korki i szybciej dojechać do pracy. Na rynku jest wiele różnych modeli, które różnią się parametrami technicznymi, ale również ceną. Zatem jaki rower elektryczny wybrać? Dzisiaj przyjrzymy się renomowanej firmie Gazelle i zastanowimy się czy taki model jest warto swojej ceny.

 

Gazelle – o historii słów klika

Choć wieku się nie wypomina to w tym przypadku warto wspomnieć, że firma powstała już w 1892 roku. To akurat duża zaleta, bo skoro marka jest tak długo na rynku to widocznie projektowane przez nią rowery muszą być wysokiej klasy. Jej założycielem był Willem Kölling, który pracował na poczcie. Już od 1902 roku firma produkuje swoje rowery, ale również części do nich.

Gazelle została uhonorowana nagrodą dla Najbardziej Zaufanej Marki w Europie. Klasyczne rowery cieszą się niesłabnącą popularnością i na rok 2008 firma wyprodukowała już 13 milionów rowerów. Obecnie rowery elektryczne tej firmy są coraz częściej wybierane, warto zatem sprawdzić dlaczego.

Rower elektryczny Gazelle – bo liczy się dizajn

Nim przejdziemy do analizy parametrów technicznych, warto zwrócić uwagę na wygląd rowerów elektrycznych Gazelle. Przypominają one klasyczne rowery miejskie. Są one w delikatnym stylu retro. Subtelna i smukła rama połączona jest z mocniejszą kierownicą. Całość prezentuje się niezwykle stylowo, ale również elegancko.

Prosta kolorystyka bez zbędnych dodatków podkreśla minimalizm. Widać tutaj nacisk producenta na jakość materiałów i dopracowanie nawet w najmniejszym szczególe. Oczywiście nie bez znaczenia jest również waga rowerów elektrycznych Gazelle, która waha się na poziomie 23- 24 kg.

Rower elektryczny Gazelle – dla każdego coś fajnego

Niewątpliwą zaletą rowerów elektrycznych Gazelle jest fakt, że w ofercie producenta można znaleźć rowery w czterech systemach. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie, co spełni jego oczekiwania. W przypadku systemu Bosh wspomaganie zostało zastosowane na układ korbowy. Umieszczony został w środkowej części roweru, co odpowiada za większą stabilność i precyzje przy zakrętach. Innym systemem jest Shimano Step, co jest swego rodzaju nowością. Silnik o mocy 250 W został umieszczony w przedniej części roweru, co zapewnia łatwość w prowadzeniu. Warto tutaj zauważyć duży wyświetlacz, zatem taki rower elektryczny jest również idealny dla seniorów.

W systemie Impulse silnik znajduje się w tylnej części roweru, co z kolei zapewnia większą zwrotność. Tutaj ciekawym rozwiązaniem jest funkcja Walk Assist, co sprawia, że nie trzeba pchać roweru pod górkę, ani go prowadzić, gdyż sam pojedzie. Ostatnim systemem jest system Panasonic, gdzie silnik znajduje się w piaście przedniego koła. Nie stanowi on przeszkody w trakcie jazdy bez wspomagania.

Rower elektryczny Gazelle – funkcjonalność zawsze w cenie

Porównując różne modele rowerów elektrycznych Gazelle można dojść do wniosku, że wszystkie mają bardzo wydajne silniki. Ich praca jest również cicha, a prowadzenie łatwe. Bateria w zależności od modelu pozwala na przejechanie od 140 km do nawet 180 km. Oczywiście nie bez znaczenia są również dodatkowe funkcje, gdzie wolnobieg zmniejsza wysiłek podczas jazdy bez wspomagania.

Ciekawym rozwiązaniem jest też technologia Shift Sensor dla łatwej zmiany biegów podczas jazdy. Hamulec jest na felgach. Jest on również niezwykle czuły. Niektóre modele posiadają nawet gniazdo USB, które sprawdzi się do ładowania komórek, czy też GPS-u.

Jedyną wady rowerów elektrycznych Gazelle jest ich cena, wynosząca około 12 tysięcy. Oczywiście na rynku są również droższe modele, ale także znacznie tańsze. Jednak biorąc pod uwagę rozwiązanie technologiczne, systemy, a także jakość wykonania, rower jest wart swojej ceny. Precyzja, funkcjonalność i szeroki wybór są kolejnymi zaletami.

Oczywiście nie można również zapomnieć o dizajnie. Zatem jeżeli dysponujesz takim budżetem, to powinieneś zdecydować się na zakup takiego roweru elektrycznego w sklepie internetowym, bądź też stacjonarnym.

© 2013-2020 by SN2.EU