niedziela, 19 sierpień 2018 21:29

Brother DCP J4120DW - wielofunkcyjne urządzenie przyjazne środowisku

Brother DCP J4120DW jest zdecydowanie zaprojektowane na miarę potrzeb małych i średnich biur oraz grup roboczych.

Do głównych zalet tego urządzenia należą możliwość drukowania w formacie A3, szybkie tempo wydruku oraz opcja automatycznego drukowania dwustronnego. Model Brother DCP J4120DW został wyposażony w technologię Wi-Fi Direct. Obsługa Brother DCP J4120DW jest bardzo prosta, dzięki wykorzystaniu kolorowego ekranu dotykowego. Urządzenie posiada certyfikaty potwierdzające jego przyjazny charakter wobec środowiska naturalnego – certyfikat Blue Angel, Energy Star i Nordic Swan.

Drukowanie z Brother DCP J4120DW

Brother DCP J4120DW umożliwia drukowanie w tempie do 20 stron na minutę w trybie monochromatycznym oraz w tempie do 18 stron na minutę w kolorze. Konstrukcja drukarki obejmuje podajnik papieru, który pomieści do 150 arkuszy o formacie A4. Urządzenie współpracuje z wkładami o zwiększonej wydajności, dzięki czemu użytkownik może obniżyć koszty wydruku. Technologia druku powoduje, że na arkusz są dozowane krople o wielkości 1,5 pikolitra, co przekłada się na wysoką jakość drukowanych dokumentów i obrazów.

Skanowanie i kopiowanie

Brother DCP J4120DW posiada nie tylko mechanizm drukujący, ale również stolikowy skaner. Uzyskane za jego pomocą skany można konwertować na pliki o rozszerzeniach, które są charakterystyczne dla pakietu Microsoft Office. Skany mogą być wysyłane jako e-maile do użytkownika lub innego pracownika. Tempo skanowania wynosi ok. 3,4 sekundy na obraz/dokument zarówno w trybie monochromatycznym, jak i w kolorze. Interpolowana rozdzielczość wynosi do 19200 x 19200 dpi.

Pewnym udogodnieniem jest także funkcja zakreślania Outline&Copy i Outline&Scan. Za jej pomocą można wybrać obszar do zeskanowania, albo skopiowania. Brother DCP J4120DW nie pozwala na dwustronne kopiowanie. Kopie są wykonywane w rozdzielcości do 1200 x 2400 dpi. Tempo kopiowania wynosi do 12 obrazów na minutę w trybie monochromatycznym i do 9 obrazów na minutę.

Materiały eksploatacyjne dla Brother DCP J4120DW

Drukarka Brother DCP J4120DW wymaga stosowania czterech tuszów – czarnego, żółtego, niebieskiego oraz magenta. Dostępne są ich różne wielkości ale warto kupować te o większych pojemnościach. Oprócz tuszów oryginalnych marki Brother popularne są także zamienniki różnych marek jak np. Inkhouse, TFO, Activejet i TB Print. Alternatywne wkłady są dostępne osobno i w zestawach. Ile kosztują tusze do Brother DCP-J4120DW? 4 Kolory wersji powiększonej czyli LC225 (CMY) oraz czarny LC227 to koszt zaledwie 40zł przy wkładach zamiennych rzecz jasna. Polecamy tę drukarkę własnie ze względu na tanie tusze. Drukarki tej firmy może nie należą do najtańszych (jak HP) ale są bardzo ekonomiczne jeżeli chodzi o drukowanie. Warto prześledzić przykładowe ceny tuszy Brother - to jedne z najtańszych wkładów. Jeśli więc chcesz drukować niedrogo - wybierz ten sprzęt.

Współpraca z urządzeniami mobilnymi

Brother DCP J4120DW obsługuje urządzenia mobilne – aplikacja iPrint&Scan służy bezpośredniemu drukowaniu i skanowaniu do tableta lub smartfona. Wielofunkcyjne urządzenie współpracuje z modelami iPhone i iPad, a także tablety i smartfony obsługiwane przez Androida i Windows Phone. Brother DCP J4120DW współpracuje z usługami Evernote, DropBox, OneDrive i Google Drive.

Obsługa nośników druku

Brother DCP J4120DW obsługuje takie nośniki druku, jak papier zwykły i powlekany (do drukarek atramentowych) oraz papier błyszczący. Gramatura papieru powinna wynosić w granicach 64 – 220 g/m2, prz czym w przypadku automatycznego drukowania dwustronnego użytkownik nie powinien wykorzystywać papieru, który posiada gramaturę wynoszącą ponad 120 g/m2. Brother DCP J4120DW obsługuje takie formaty, jak A3, A4, A5 i A6. Można drukować na kopertach – Com10, DL Envelope, C5 i Monarch. Inne formaty to LTR, LGR, LGL i EXE.

Wyświetlony 819 razy
© 2013-2019 by SN2.EU