środa, 11 lipiec 2018 08:44

Internetowe komunikatory - który jest najlepszy?

Pamiętasz czasy, gdy pytanie, „czy korzystasz z komunikatora” oznaczało po prostu korzystanie z gadu-gadu i poza czatami był to jedyny ogólnodostępny i w pełni darmowy internetowy komunikator? Cóż… Czasy się zmieniły… Obecnie na rynku technologicznym panuje przesyt komunikatorami, które poza funkcją czysto komunikacyjną pełnią również wiele innych funkcji. Który z nich wybrać? Jakie komunikatory są najlepsze? Zapraszamy do lektury!

 

Wielofunkcyjność współczesnych internetowych komunikatorów

Nowoczesne komunikatory to nie tylko narzędzia służące do prostej komunikacji między dwoma osobami. To wielofunkcyjne aplikacje umożliwiające tworzenie wieloosobowych konferencji online, przesyłanie pomiędzy użytkownikami dużych plików w różnych formatach oraz oferujące rozmowy głosowe. W dobie nowoczesnych komunikatorów internetowych Internauci często odchodzą od połączeń telefonicznych i w celu nawiązania połączenia głosowego korzystają z takich aplikacji jak facebookowy Messenger, czy WhatsApp. 

Popularne komunikatory - Messenger

Jednym z najpopularniejszych na rynku komunikatorów internetowych jest Messenger. To aplikacja o bogatej historii, stworzona w 2011 roku przez zespół Facebooka. Początkowo była rozwijana jako Facebook Chat, by następnie oddzielić się od Facebooka i zmienić nazwę na Messenger. Messenger to nie tylko wymiana zdań, czy rozmowa głosowa. To także narzędzie do przesyłania plików. Z pomocą aplikacji możemy przesyłać między telefonami i komputerami zdjęcia, filmy video, piosenki, a także udostępniać sobie nawzajem ciekawe treści, artykuły, wydarzenia, a nawet lokalizacje. Niewątpliwą zaletą Messengera jest funkcja tzw. dymków czatu, dzięki którym możemy korzystać z aplikacji bez konieczności wyłączania innych działających równocześnie programów, niedawno została również uruchomiona funkcja wysyłania SMSów. 

WhatsApp – konkurencja dla Messengera? 

Coraz bardziej popularnym komunikatorem w Polsce staje się WhatsApp. Do uruchomienia aplikacji wystarczy numer telefonu, a książka teleadresowa jest automatycznie skanowana, dzięki czemu nie ma potrzeby wprowadzania do komunikatora kontaktów ręcznie. WhatsApp umożliwia prowadzenie rozmów głosowych, komunikację tekstową oraz wymianę plików między konwersującymi osobami. Autorzy aplikacji chwalą się także bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa wynikającym z pełnego szyfrowania wiadomości przesyłanych za pośrednictwem komunikatora. 

Inne komunikatory internetowe

Jeśli Messenger i WhatsApp nie spełniają do końca Twoich wymagań, spróbuj wypróbować inne komunikatory i przetestować ich możliwości. Jednym z popularniejszych komunikatorów, poza wyżej wymienionymi, jest SKYPE. Możesz także wypróbować nieco mniej popularne programy, takie jak Bleep, Caprine, Franz, Viber, Signal lub Telegram. Jako komunikator można również wykorzystywać Snapchat albo okienka czatu Instagrama, możliwości jest naprawdę dużo!

Chcesz dowiedzieć się więcej o branży IT? Interesują Cię aplikacje, bezpieczeństwo w Internecie, innowacje oraz e-biznes? Sprawdź serwis IT-BIZNES.COM i bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami! 

Wyświetlony 1613 razy
© 2013-2019 by SN2.EU