poniedziałek, lipiec 22, 2024
poniedziałek, 31 marzec 2014 22:02

Rower na trasie z Mio

Mio Cyclo™ 300 Mio Cyclo™ 300

    Wiosna zagościła już na dobre, pora więc wyjąć rowery i wrócić do formy jaką można się było pochwalić przed latem! Dieta i regularne treningi zagwarantują sukces. Natomiast do monitorowania postępów treningu, a także udokumentowania osiągnięć niezbędny jest komputer rowerowy.

Wiosenny powrót do formy

Wszyscy, którzy chcą wrócić do formy przed latem powinni zacząć od rozplanowania treningów, utrzymania ich regularności i przemyślenia, czy sama jazda na rowerze wystarczy. Pełny i szybki powrót do formy może wymagać także właściwej diety, czy dodatkowych zajęć na siłowni.

Te ostatnie pomogą wzmocnić całe ciało. Taka sprawność przekłada się na większą odporność i redukuje zmęczenie oraz ogólne wyczerpanie organizmu, które może powodować długa jazda na rowerze, w ograniczonych pozycjach. Trening na siłowni powinien także przyśpieszyć wzrost wytrzymałości i ogólnej siły całego organizmu.

Przed każdym treningiem, na siłowni i na rowerze trzeba pamiętać o rozgrzewce. Odpowiednie rozruszanie ciała zabezpiecza mięśnie, stawy i kości przed kontuzjami.

Treningi z Mio Cyclo™

Aby we właściwy sposób prowadzić treningi rowerowe, należy monitorować swoje osiągnięcia i dostosowywać do nich kolejne sesje. Dlatego obowiązkowym akcesorium staje się komputer rowerowy, jakim jest właśnie Mio Cyclo™. To osobisty partner treningowy, który pomaga rowerzystom stawiać przed sobą kolejne wyzwania. Po skończonej jeździe można łatwo przeanalizować pokonaną trasę, zarejestrowaną dzięki modułowi GPS, a także osiągnięte wyniki na całej trasie, jak i w dowolnym jej momencie.

„Zarówno sportowcy wracający do formy po przerwie, jak i osoby dopiero rozpoczynające wiosenne treningi mogą skorzystać z komputerów rowerowych Mio Cyclo serii 100, aby zoptymalizować proces budowy formy” – komentuje Tarik Hassan, CEE Marketing Manager MiTAC Europe. „Urządzenia Cyclo z serii 100 pozwalają na śledzenie osiąganych wyników i bardziej wydajne planowanie treningów. Modele 105 są wyposażone w technologię ANT+ i mogą wyświetlać także dane zbierane przez dodatkowe czujniki podłączone tą metodą do urządzenia” – dodaje.

Osoby, które chcą trenować w nieznanych regionach, bądź po prostu szukają nowych, ciekawych tras mogą sięgnąć po nawigację dla rowerzystów, Mio Cyclo serii 300. Te urządzenia łączą w sobie funkcjonalność profesjonalnych komputerów rowerowych oraz nawigacji. Mają preinstalowane mapy rowerowe i drogowe oraz bogatą bazę użytecznych miejsc (POI) dla rowerzystów. Tak jak w przypadku serii 100, za ich pomocą można zmierzyć czas przejazdu, prędkość i spalone kalorie. Mio Cyclo™ 305 HC wyposażono dodatkowo w technologię ANT+.

Dzięki funkcji Surprise Me™, którą posiada seria Cyclo™ 300, nawigacja na podstawie kilku parametrów tworzy trzy alternatywne trasy rowerowe. Użytkownik musi tylko określić czas, jaki chce przeznaczyć na wycieczkę albo ustalić odległość, jaką chce przemierzyć.

„Ta funkcja jest bardzo ciekawym dodatkiem, kiedy rowerzysta zna już wszystkie lokalne trasy, albo jeżeli chce znaleźć nową, ciekawą drogę w nieznanej mu okolicy. To także świetne rozwiązanie dla turystyki rowerowej” – komentuje Tarik Hassan.

Dobry plan treningowy i Mio Cyclo to w nadchodzącym sezonie rowerowym zestaw komplementarny, właściwy do szybkiego powrotu do formy sprzed zimy. W połączeniu z sumienną i konsekwentną pracą, a także dobrą dietą i ogólną pracą nad kondycją to także środek do dobrej kondycji przez cały sezon.

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce