sobota, 20 lipiec 2013 19:58

Co powinna posiadać twoja kamera?

Zakup kamery cyfrowej, szczególnie dla tych, którzy nie znają się zbyt dobrze na tego rodzaju sprzęcie, jest dużym wyczynem. Mnogość firm, oferujących kamery i aparaty fotograficzne, jest duża, modeli jest jeszcze więcej, a liczba parametrów sprawia, że człowiek, stający przed półką sklepową, zupełnie nie wie, co wybrać i od czego zacząć wybór. Co jest najważniejsze? Oto kilka słów na temat kamer.

Wyposażenie

Pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, to wyposażenie i akcesoria kamery. Choć nie jest to najważniejsza rzecz, to zaczynając od tego, możemy zawęzić wybór.

Lampa błyskowa i mikrofon to podstawa. Jednak teraz są również dostępne kamery z projektorem, z wyświetlaczem LCD, aparatem fotograficznym, a nawet możliwością obejrzenia już nakręconego filmu. Ostatnio na rynku pojawiły się również kamery Sony, które wyposażone są w rzutnik. Oczywiście nie można zapomnieć o różnorodnych funkcjach, takich jak: redukcja szumów, balans bieli, wychwytywanie uśmiechów, które bardzo wpływają na jakość filmu. Jednym słowem, wszystko jest teraz możliwe.

Kupując kamerę, warto również sprawdzić, ile kosztują poszczególne do niej akcesoria, gdyż może się okazać, że kamera sama w sobie droga nie jest, ale więcej zapłacimy za statyw, torbę, czy dodatkową obudowę.
Parametry to podstawa

Najważniejszą rzeczą są oczywiście parametry kamery. Idąc do sklepu, należy wcześniej poradzić się kogoś, kto na tego typu sprzęcie się zna, lub samemu zaczerpnąć wiedzy na ten temat. Jednym z najważniejszych parametrów jest rozdzielczość. Najlepsza jest HD i obecnie takie kamery powinniśmy kupować. Niemniej ważny jest zoom. Istnieje mylne pojęcie, że im zoom większy, tym lepiej. Nie do końca tak jest, gdyż im większy zoom, tym większe prawdopodobieństwo, że obraz będzie zniekształcony. Tak się dzieje w przypadku zoomu cyfrowego. Najlepiej kupić taką kamerę, która posiada jak największy zoom optyczny.

Ostatnią jakże ważną rzeczą jest rodzaj nośnika. Wybór jest duży. Najlepszy jest dysk twardy lub pamięć flash.

Tak, zakup kamery nie jest łatwy. Duży wybór, wbrew wszystkiemu, nie ułatwia podjęcia decyzji. Gdy jednak odpowiednio się do tego zakupu przygotujemy, to nie powinno być to takie ciężkie. marysienka http://artykuly.marleny.pl/
Wyświetlony 380 razy
© 2013-2019 by SN2.EU