sobota, wrzesień 30, 2023
środa, 12 grudzień 2012 17:46

Partner treningowy dla rowerzystów od Mio

MiTAC, właściciel marki Mio, przedstawia partnerów do treningu na rowerze ‑ urządzenia z serii Cyclo 100. Te kompaktowe komputery rowerowe monitorują wyniki rowerzystów każdego dnia, bez względu na porę roku i pogodę. Urządzenia mają szeroki wachlarz możliwości, a duży wybór modeli pozwala dobrać idealny sprzęt dla każdego użytkownika.
Wykorzystując swoje bogate doświadczenie z urządzeniami GPS, marka Mio przygotowała komputery rowerowe z  modułami geolokalizacji. Mogą one służyć do pomiaru czasu przejazdu, prędkości, przejechanego dystansu, spalonych kalorii, a także tętna czy kadencji. Moduł GPS zapewnia zapis trasy, a technologia ANT+ pozwala na korzystanie z profesjonalnych czujników, monitorujących stan organizmu.

„Mio Cyclo 100 to seria komputerów rowerowych, które zaspokajają potrzeby zarówno zaawansowanych, jak i początkujących rowerzystów – komentuje Tarik Hassan, CEE Marketing Manager z MiTAC Europe, oddział w Polsce.„To partner treningowy, który nigdy nie odmówi nam współpracy, bez względu na to czy za oknem pada śnieg, czy świeci pełne słońce” – dodaje.

Seria kompaktowych komputerów rowerowych Mio Cyclo składa się z trzech urządzeń: Mio Cyclo 100, Mio Cylclo 105 oraz Mio Cyclo 105HC.

Mio Cyclo 100

Obudowa urządzeń Mio Cyclo jest wytrzymała i wodoszczelna, zgodna ze standardem IPX7, a baterie wystarczają do 18 godzin pracy. Dzięki temu urządzenia Cyclo mogą towarzyszyć użytkownikowi podczas treningu w każdych warunkach atmosferycznych i na każdym rodzaju trasy.

Mio Cyclo zapisze przejechaną trasę za sprawą wbudowanego modułu GPS. Dzięki temu można później przeanalizować swoje osiągnięcia i typ pokonanej trasy. W efekcie każdy może lepiej dopasowywać stawiane sobie wyzwania, a co za tym idzie poprawiać własne osiągnięcia treningowe.

Mio Cyclo 105

Mio Cyclo 105 to dwa wyspecjalizowane komputery rowerowe. Obsługują akcesoria, które pozwalają na jeszcze dokładniejszy pomiar osiągnięć użytkownika oraz monitorowanie pracy jego organizmu. Są stworzone z myślą o optymalnym nadzorowaniu treningów rowerowych.

Mio Cyclo 105 zostały wyposażone w technologię ANT+. Jest ona kompatybilna ze wszystkimi czujnikami korzystającymi z tego rozwiązania. W opakowaniu Mio Cyclo 105 HC oprócz urządzenia znajdują się też czujniki tętna i kadencji.

MioShare

MioShare to specjalna aplikacja do obsługi urządzeń Cyclo za pomocą komputera. Dzięki MioShare użytkownicy mogą zarządzać swoimi urządzeniami, monitorować dotychczasowe treningi i planować kolejne. Program można pobrać pod adresem www.mioshare.com.

W aplikacji można przeglądać dane zapisane podczas poszczególnych sesji treningowych. Jeżeli chcemy podzielić się osiągnięciami ze społecznością innych pasjonatów rowerowych, istnieje możliwość opublikowania wyników swoich treningów online. Wszyscy posiadacze Mio mogą oglądać publikowane trasy i podejmować wyzwania, którym stawili czoła inni.

Mio Share umożliwia aktualizowanie oprogramowania komputerów Cyclo oraz pobieranie dodatkowych informacji dotyczących urządzeń. Wbudowany w program sklep pozwala kupować akcesoria bezpośrednio od producenta.


Pierwsze urządzenia trafiły już do sklepów. Sugerowane ceny detaliczne rozpoczynają się od 559 zł.

Kluczowe cechy Mio Cyclo 100:

Komputer rowerowy – mierzy czas przejazdu, prędkość, spalone kalorie, przejechaną odległość oraz zapisuje pozycję rowerzysty
Łatwy w użyciu – kompaktowy, gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka oraz łatwy do zamontowania na rowerze
Łatwy w personalizacji – możliwość dostosowania wyświetlanych na ekranie informacji do potrzeb i preferencji użytkownika
Osobisty partner treningowy – monitorowanie osiągnięć użytkownika i ułatwianie stawiania sobie nowych wyzwania, które pomogą poprawić osiągane wyniki
MioShare – aplikacja, która pozwala na wygodne zarządzanie urządzeniem, analizę trasy zapisanej dzięki modułowi GPS, a także dzielenie się swoimi wynikami online
Wytrzymała bateria – do 18 godzin pracy

Dodatkowe funkcje, dostępne tylko w Mio Cyclo 105:

Cyclo 105 - wykorzystuje technologię ANT+, jest kompatybilny ze wszystkimi czujnikami opierającymi się na tym rozwiązaniu
Cyclo 105 HC – wykorzystuje technologię ANT+, jest kompatybilny ze wszystkimi czujnikami opierającymi się na tym rozwiązaniu, w opakowaniu z urządzeniem znajdują się czujniki tętna i kadencji.