poniedziałek, 10 grudzień 2012 16:56

Wirus zjadł moją pracę domową

Wirus komputerowy spowodował spore zamieszanie w funkcjonowaniu jednej ze szkół podstawowych w stanie Washington. Zakupione dla uczniów laptopy stały się ofiarą złośliwego ataku. Oprogramowanie, które je zainfekowało było głównym powodem braku pracy domowej u wielu zdezorientowanych uczniów.

Władze miasta Redmond ufundowały laptopy dla uczniów szkoły Lake Washington School District. Zakup miał przyczynić się do większego zaangażowania w naukę oraz podnieść kreatywność uczniów w poszukiwaniu wiedzy. Dodatkowo, miał też ułatwić komunikację po godzinach lekcyjnych oraz pomóc podtrzymywać dobre relacje między szkolnymi kolegami. I rzeczywiście było tak do czasu, gdy komputery uczniów zaatakowane zostały przez złośliwego wirusa. Szybko rozprzestrzeniające się pomiędzy komputerami uczniów szkodliwe oprogramowanie spowodowało awarię wielu laptopów oraz utratę notatek lekcyjnych. Władze szkoły zobowiązały się naprawić szkody i zapowiedziały wyższą dbałość o ochronę laptopów uczniówe w przyszłości.

Jest to doskonały przykład na to, iż nie powinniśmy lekceważyć problemu zagrożeń płynących z Internetu.

Odpowiednia ochrona komputera, a co za tym idzie swoich danych, to podstawowa kwestia podczas korzystania z sieci. Obecnie z powodu dużej ilości złośliwego oprogramowania, standardowa ochrona jaką zapewnia system operacyjny nie wystarcza. Nowoczesny program antywirusowy w czasie rzeczywistym zabezpiecza nasz komputer i dane na nim przetrzymywane. Umożliwia to bezpieczne przeglądanie Internetu oraz odbieranie wiadomości e-mail z różnymi załącznikami – mówi Tomasz Kuźniar, Dyrektor IT w FileMedic. Jest to niezmiernie istotna kwestia, również z punktu widzenia ponoszonych kosztów. Naprawa komputera jest nieporównywalnie droższa, niż jego właściwa ochrona. Wybór odpowiedniego antywirusa może uchronić nas od nieplanowanych wydatków oraz utraty ważnych dla nas informacji – dodaje Tomasz Kuźniar.

Więcej informacji na temat bezpieczeństwa komputerowego można uzyskać na stronie www.filemedic.com

Wyświetlony 522 razy
© 2013-2019 by SN2.EU