środa, 12 grudzień 2012 11:30

Epicki prezent pod choinkę

Święta nadchodzą wielkimi krokami. Czas więc wyruszyć na poszukiwania prezentów. Jednak wybór tego najodpowiedniejszego może nie być łatwy. Co podarować mężowi, który wieczorami rozładowuje całodzienny stres przed komputerem? Synowi, z pokoju którego nieustannie słychać charakterystyczny klik myszy? Chłopakowi, który wraz kolegami stacza potyczki w wirtualnym świecie?
Marka GeiL, znana z produkcji wysokiej klasy pamięci RAM, stworzyła idealny zestaw dla komputerowych maniaków. Linia EpicGear została stworzona z myślą o graczach. W jej skład wchodzi mysz Meduza, przystawka umożliwiająca łatwiejsze prowadzenie kabla – Skorpios oraz hybrydowy pad. Niebawem dołączy do nich także klawiatura DeziMator.

Mysi klik

Meduza  została wyposażona w sensor optyczny oraz laser. Posiada 3 tryby pracy. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się bardzo dużą czułością lasera – do 6000dpi i ekstremalnie stabilną, pozbawioną drgań precyzją optyczną. Łatwość przełączana się pomiędzy poszczególnymi sensorami pozwala na wykorzystanie wszystkich atutów gryzonia do konkretnych zadań. Dodatkowo producent wyposażył Meduzę w dwumetrowy przewód i duże ślizgacze teflonowe co przekłada się na komfort jej używania. Nie zapomniano także o trendzie eco – mysz posiada automatyczny tryb oszczędzania energii.

Dobry podkład to podstawa

Zaczęliśmy od myszy, ale nie można zapomnieć, że aby gryzoń dział poprawnie potrzebuje też odpowiedniej podkładki.  GeiL zaprojektował dla Meduzy specjalny hybrydowy pad, dla zapewnienia jej maksymalnej wydajności. Pad ma zaledwie 3 mm grubości. Wykonano go z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu użytkownik może uzyskać zwiększoną precyzję, płynność, jak również dobre właściwości ślizgowe myszy. Jednocześnie hybrydową matę wyposażono w antypoślizgowy spód, który zapobiega przesuwaniu się podkładki, bez względu na powierzchnię.

Pajęczak bez jadu

Dla jeszcze większego komfortu pracy z Meduzą, projektanci stworzyli dla niej osobistego managera kabla – Skorpios’a. Tego skorpiona nie należy się jednak bać. Wygląda może odrobinę futurystycznie, ale daje on komfort pracy taki, jak przy użyciu bezprzewodowego gryzonia, co dla graczy jest niezwykle ważne.  Jednocześnie pozwana na wykluczenie problemu z transferem sygnału. Powstał ze specjalnie modyfikowanego tworzywa kauczukowego o dużej wytrzymałości.  Skorpios jest kompatybilny ze wszystkimi typami przewodowych myszy.


Nadchodzi DeziMator

By dopełnić serię dla graczy pod brandem EpicGear na rynku pojawi się jeszcze specjalna klawiatura. To urządzenie nowej generacji, wyposażone w nietypową podstawę oraz serię przycisków ułatwiających grę. Materiały, z których zostanie wykonana będą dostarczały wielu wrażeń dotykowych. Klawiatura będzie w stanie rozróżnić do 10 jednoczesnych naciśnięć klawiszy . Pozwoli też na tryb pracy, w którym klawisze systemu Windows nie będą aktywne. Sprzęt został zaprezentowany podczas targów Computex 2012 na Tajwanie. Producent nie podał do oficjalnej wiadomości kiedy rozpocznie się sprzedaż DeziMator’a.
© 2013-2020 by SN2.EU