wtorek, 04 grudzień 2012 15:50

Dotykowy ClassPad już w przyszłym roku

Firma Casio ogłosiła, że w przyszłym roku wypuści na światowe rynki nowy model kalkulatora graficznego z serii ClassPad  - Casio fx-CP400. Będzie to pierwszy ClassPad z kolorowym wyświetlaczem, powstały dzięki połączeniu funkcji kalkulatorów z tej serii oraz najnowszego kalkulatora graficznego FX-CG20 (Prizm)

, pozwalającego na pracę ze zdjęciami. Dzięki wysokiej rozdzielczości jego 4,8” ekran LCD umożliwi bardziej komfortową pracę ze wzorami matematycznymi, wykresami i obrazami.

Casio przyczyniło się do edukacji matematycznej na całym świecie dzięki rozwojowi zaawansowanych kalkulatorów, ułatwiających naukę. W 1985 roku firma wprowadziła pierwszy na świecie kalkulator graficzny  fx-7000G, a w 2004 wypuściła fx-82ES - kalkulator naukowy z naturalnym wyświetlaczem. Wprowadzona na rynek w 2003 roku seria ClassPad dysponuje system algebry komputerowej (CAS) opracowanym przez Casio. Operacje wykonuje się tam za pomocą rysika na dotykowych ekranach. Te graficzne kalkulatory naukowe zdobyły wysoką pozycję zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli zajmujących się edukacją matematyczną.

Duży ekran LCD wyświetlający formuły matematyczne i wykresy jest bardzo przydatny do zrozumienia relacji między równaniami i danymi graficznymi, może je wyświetlać jednocześnie i w ten sposób wizualizować wiedzę. Ponadto, za naciśnięciem jednego przycisku, ClassPad umożliwia przełączanie się między widokiem pionowym i poziomym, co jest przydatne przy wyświetlaniu długich formuł matematycznych. Użytkownicy mogą intuicyjnie obsługiwać fx-CP400, bez skomplikowanych operacji, po prostu przeciągając i upuszczając formuły w obszarze wykresu. Można za jego pomocą rysować kształty na tle różnego typu obrazów, co przydaje się do studiowania takich zjawisk, jak chociażby parabole.  Połączenie funkcji matematycznych z rzeczywistymi zjawiskami pomaga lepiej zrozumieć matematykę i wzbudza zainteresowanie nauką.

Casio zaprojektowało oprogramowanie klawiatury ekranowej tak, aby nowy model kalkulatora graficznego był łatwiejszy w użyciu. Poszczególne funkcje, dzięki swojemu rozplanowaniu, odpowiadają trzem poziomom trudności nauki - zaczynając od najprostszych, używanych niemal przez wszystkich, jak np. potęgowanie, czy mnożenie, przechodząc do coraz trudniejszych, a kończąc na formułach programowalnych przez użytkownika.

Ponadto fx-CP400 został wyposażony w funkcję pamięci masowej USB do szybkiego i łatwego transferu danych oraz aktualizacji.

Specyfikacja:

Wyświetlacz

Rodzaj

4,8-calowy kolorowy LCD

Rozdzielczość

168,960 (320 × 528) pixeli

Odwzorowanie kolorów

65.536 kolorów

Port USB

Kompatybilny ze standardami USB 2.0

Wbudowana pamięć

500KB RAM

5.5MB Flash ROM

24MB USB Flash Drive

Zasilanie

Cztery baterie alkaliczne AAA

Rekomendowany akumulator niklowo-wodorkowy

Wymiary

206.0 × 89.0 × 21.1 mm

Przybliżona waga

320g (łącznie z bateriami alkalicznymi)

Dołączone akcesoria

Kabel USB do transmisji danych do PC

3-pinowy kabel do transferu danych pomiędzy urządzeniami

Wyświetlony 523 razy
© 2013-2019 by SN2.EU