poniedziałek, 06 listopad 2017 10:34

Czym się kierować przy wyborze zakładu pogrzebowego?

Aby dobrać jak najlepiej zakład pogrzebowy, który pomoże nam godnie pożegnać się z bliską osobą należy przede wszystkim zwracać uwagę na to, jakie oferty posiada tego typu przedsiębiorstwo.

Oczywistą sprawą jest, że tracąc kogoś bliskiego nie jesteśmy w stanie tak naprawdę funkcjonować na sto procent, toteż zakład pogrzebowy powinien pomóc w załatwieniu wszelkich spraw organizacyjnych związanych z pochówkiem. Usługi pogrzebowe takiego zakładu powinny obejmować także transport zwłok czy nawet taką kwestię jak kwiaty na pogrzeb. Ponadto zdecydowanie pozytywną sprawą jest to, by tego typu zakład dawał możliwość zarówno tradycyjnego pochówku, jak i kremacji.  

ZAKŁAD POGRZEBOWY A FORMALNOŚCI

Koniecznie należy sprawdzić czy zakład pogrzebowy daje możliwość kompleksowej obsługi. Przede wszystkim więc wybrać taką firmę, która zajmie się przygotowaniem ciała bliskiej osoby, ale także wszelkiego rodzaju formalnościami, bez udziału zbędnych pośredników. Dobrze dobrane przedsiębiorstwo pogrzebowe zajmie się zarówno sprawami związanymi z cmentarzem, jak i np. z ubezpieczycielami.

KREMACJA I POGRZEB TRADYCYJNY JAKO DWIE OPCJE DOBRZE ZORGANIZOWANEGO ZAKŁADU POGRZEBOWEGO

W przypadku, gdy rodzina zmarłego decyduje się na kremację warto dowiedzieć się czy firma posiada własne krematorium lub gdzie znajduje się najbliższe. Ponadto czy sama kremacja odbędzie się w obecności rodziny – jeżeli tak to dobrze zorganizowany dom pogrzebowy powinien zaoferować o ile to konieczne, transport na miejsce spalenia.

Z kolei w przypadku pogrzebu tradycyjnego zakład pogrzebowy powinien zadbać o kaplicę, taką w której można bez problemu czuwać przy otwartej trumnie. Ponadto konieczne jest by firma zajmująca się pogrzebami zadbała również o narzędzia i akcesoria – a więc wygląd i stan karawanów, trumny, katafalki – oczywiście wszystko jak najbardziej nowoczesne i funkcjonalne. Prócz tego typu spraw bardzo ważne jest, by zakład pogrzebowy posiadał odpowiednio dobraną, wyszkoloną i kulturalną kadrę pracowniczą, dzięki której można liczyć na pogrzeb bez niespodzianek, w atmosferze odpowiedniego szacunku.

Wszystko co proponuje dobrze dobrany, profesjonalny dom pogrzebowy powinno być również odpowiednio wycenione.

Wyświetlony 1531 razy
© 2013-2020 by SN2.EU