poniedziałek, 27 sierpień 2012 16:39

Męskie artefakty

Kojarzone głównie z modą damską dodatki to nic innego jak gadżety, które mają nieco dodać pazura do naszego ubioru. Również panowie mogą w tej dziedzinie pochwalić się swoimi niezawodnymi gadżetami, które sprawią, że będą wyglądali nie tylko męsko, ale i modnie. Co możemy zaliczyć do takich uniwersalnych męskich dodatków?
Zegarki
Elegancki, sportowy, na bransoletce lub skórzanym pasku – od tego, gdzie się wybieramy zależy to, jaki zegarek powinniśmy włożyć na naszą rękę. Dlaczego jest męski? Ponieważ z reguły jest dość masywny i, nie ukrywajmy, z daleka na pierwszy rzut oka potrafimy odróżnić zegarek męski od damskiego. Nie chodzi tylko o jego wymiar, ale także ogólny charakter wyrażony tak w kolorystyce (zazwyczaj srebrne lub złote na czarnym lub brązowym pasku), jak też w ogólnym wyglądzie (wyraźne, dość toporne cyfry, jednolite, nie przyciągające większej uwagi tło).

Spinki do mankietów
Eleganckie lub zawadiackie – obecnie spinki mają równie dużo wzorów i kolorów jak biżuteria damska. Dlaczego? Ponieważ panowie zaczęli ich używać właśnie jako dodatek do stroju, a nie jedynie wymóg etykietalny. Jednolite, z masą perłową lub w przeróżne, czasami także śmieszne, wzory – ta różnorodność umożliwia dopasowanie spinek do konkretnej okazji, miejsca pracy oraz wieku ich posiadacza. Podkreślają status społeczny i świadczą o naszym guście.

Pasek
Kto powiedział, że pasek u mężczyzny ma być jedynie praktyczny? Panowie również mogą się pobawić jego kolorem, wzorem i szerokością, aby uzyskać pożądany efekt. Szczególnie jeśli mogą sobie pozwolić na większy luz, tzn. nie muszą chodzić w garniturze do pracy. Na tym polu również istnieje wiele możliwości – wzorowane na wojskowych grube pasy z wzorem na sprzączce, materiałowe, które są praktyczne i idealne do bojówek oraz klasyczne, skórzane, które mogą dodać nieco powagi naszej osobie.

Nakrycie głowy
Kapelusz, czapka, basebolówka lub bandamka – oto wybór, jaki stawia się przed Wami! Na każdą porę roku i praktycznie do każdego ubioru. Tu, podobnie jak w przypadku spinek do mankietów, istnieje szereg możliwości zależnych tylko i wyłącznie od naszej decyzji co do wzoru nakrycia głowy. Bo w końcu czapka nie musi być z pomponem, a kapelusz jednolicie czarny i kojarzyć się z Alem Capone. Wybierz, ubierz i skomponuj swój styl!
© 2013-2020 by SN2.EU