czwartek, 12 marzec 2015 11:55

Made in England Buty New Balance

Tak jak każda firma bazująca na lokalnej sile roboczej, fabryka New Balance we Flimby polega na swojej załodze i jej doświadczeniu w produkcji butów najwyższej jakości. Wielu z naszych pracowników zajmuje się tym co robią całe swoje życie , dlatego są oni naszą największą wartością, a ich umiejętności nie można kupić czy zdobyć w kilka tygodni.


Ocenienie ziarnistości, gęstości czy sposobu jak będzie zachowywać się skóra na poszczególnych panelach buta wymagają wyjątkowej uwagi i doświadczenia. Na przykład pięta modelu 1500 wymaga zupełnie innego podejścia niż ta modelu 577. Ten poziom wiedzy niezbędny jest w całym cyklu produkcyjnym począwszy od krojczych, poprzez stanowisku gdzie łączy się cholewkę z podeszwą aż po kobiety odpowiedzialne za wyszywanie czy młodych chłopców pakujących buty w pudełka. Bez pracowników, którzy czują dumę z tego co robią i czujących się niezbędną częścią oddanego teamu, buty ze znakiem “Made in England” nie trafiałyby do waszych rąk.

Jako marka, która nigdy głośno nie krzyczała o swoich sukcesach, pozwalamy naszym produktom mówić w naszym imieniu.

Fabryka we Flimby pozostaje bliska głównym wartościom New Balance i jako rodzinna firma doskonale hołduje brytyjskim tradycjom rzemieślniczym i naszemu ponad stuletniemu dziedzictwu oraz przede wszystkim naszym pięknym ręcznie produkowanym butom.
Dla nas przede wszystkim liczą się ludzie, serce naszej firmy.

Firma New Balance została założona w Bostonie w 1906 roku przez Williama J. Riley'a. Wizją założyciela była poprawa komfortu pracy robotników, którzy przez całe dnie nosili niewygodne buty. Pierwszymi produktami firmy były specjalne wkładki do butów, które umiejscawiało się pod łukiem stopy - tak zwane arch supports. Riley obserwując kury na swoim podwórku stwierdził, że ptaki te utrzymują perfekcyjną równowagę (ang. balance) dzięki konstrukcji swoich trzech pazurów. Odkrycie to zainspirowało go do zaprojektowania wkładek, które miały kształt trójkąta i dodawały trzy dodatkowe punkty podparcia stopie w celu zwiększenia wygody i poczucia równowagi.

Wkrótce partnerem Rileya stał się ówczesny sprzedawca Arthur Hall i wspólnymi siłami wymyślili wkładki do butów, które odkształcały się dostosowując do stopy użytkownika. Śmiałe wizje oraz ambicje założycieli pozwoliły wyprzedzić konkurencję o wiele lat i jednocześnie przetrwać kryzys pod koniec lat trzydziestych.

Pierwsze poważne buty do biegania New Balance wyprodukował w roku 1938 dla lokalnego klubu sportowego Boston Brown Bag Harriers. Riley był pewien, że jego buty z kangurzej skóry zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Na metce z ceną widniała informacja o gwarantowanym zwrocie pieniędzy w razie niespełnienia oczekiwań. Mimo tego sklepowa cena 7$ robiła wówczas wrażenie. Od tego wydarzenia firma skoncentrowała się na udoskonalaniu technologii, które bieganie czyniły łatwiejszym.

W 1953 roku stery firmy objęła córka Arthura Halla, Eleanor Kidd wraz ze swoim mężem Paul'em. Małżeństwo dało firmie nowy zastrzyk energii i otworzyło nowy rozdział w dziejach firmy. W roku 1956 umiera William Riley i wtedy nowi właściciele postanowili zmienić nazwę firmy na 'New Balance Orthopedic Laboratory'. Zmiana miała podkreślić zaangażowanie firmy w badania naukowe, którym to Paul poświęcał coraz więcej czasu w piwnicy swojego domu.

Rezultatem badań był Trackster - przełomowo lekkie buty przeznaczone specjalnie do biegania. Model posiadał charakterystyczną podeszwę, która stanowiła niesamowity jak na owe czasy element dizajnu, ale przede wszystkim obiecywała uwalniać w biegaczach 'Go Power' od startu aż do samej mety. Najważniejsza była jednak dostępność Tracksterów nie tylko w różnych długościach wkładki, ale także szerokościach. Nowy system numeracji pozwalał każdemu biegaczowi znaleźć buty idealnie dopasowane.

Po 20 latach za sterami firmy, Eleanor oraz jej mąż zdecydowali się sprzedać New Balance. Młody przedsiębiorca Jim Davis, który był pod ogromnym wrażeniem wygody modelu Trackster postanowił kupić firmę. Do dziś jest jej właścicielem i tym samym New Balance jest jedyną dużą firmą sportową, która nie jest notowana na giełdzie, a rodzinny jej charakter jest cały czas wyczuwaln

© 2013-2020 by SN2.EU