piątek, 16 maj 2014 18:09

Sojaa - Okulary też mogą być eko

Okulary Sojaa Okulary Sojaa

Moda na ekologię trwa. Produkty przyjazne środowisku są chętnie wybierane przez konsumentów. Trend eko nie ominął także okularów. Drewniane okulary podbijają polski rynek. Są nie tylko oryginalne i stylowe, ale przede wszystkim ekologiczne.

- Żyjemy w świecie zdominowanym przez plastik. Szukając surowca do produkcji naszych okularów zastanawialiśmy się, jaki naturalny materiał byłby jednocześnie wytrzymały i przyjazny środowisku. Wybór padł na drewno, którego wykorzystanie ogranicza jedynie nasza wyobraźnia - powiedział Kuba Soczyński, jeden z twórców marki Sojaa.

Sojaa to młoda warszawska marka produkująca drewniane okulary. Drewno to naturalny surowiec, który można przetworzyć, dlatego tak często i chętnie wykorzystywany jest przez projektantów przedmiotów codziennego użytku. Jest przyjazny środowisku i w przeciwieństwie do wszechobecnego plastiku całkowicie biodegradowalny. Naturalne drewno jest niezwykle trwałe, świetnie nadaje się do produkcji przedmiotów, które mają służyć nam przez lata.

"Produkcja" drzew zajmuje dużo czasu. Najszybciej rosnącą, zdrewniałą rośliną jest bambus. Rośnie z prędkością do 1 metra na dobę, może być uprawiany prawie wszędzie. Bambus, w odróżnieniu od innych materiałów, pod wpływem wilgoci zwiększa swoją wytrzymałość, nie odkształca się, a przy tym jest bardzo lekki. Okulary wykonane z tego surowca unoszą się w wodzie, co ma duże znaczenie zwłaszcza podczas wakacyjnych wypraw.

Okulary Sojaa dostępne są w trzech naturalnych odcieniach: drewna wiśniowego, naturalnym oraz ciemnobrązowym. Inspirowane są klasycznym stylem wayfarer, bardzo chętnie wybieranym od wielu lat zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Dzięki niejednolitej strukturze materiału każda para jest jedyna w swoim rodzaju.

- Nie tracimy czasu na wyszukiwanie nowych tworzyw, z który mogą powstać „rzeczy” – wykorzystujemy to, co daje nam natura już teraz. Uważamy, że okulary powinny być przede wszystkim proste i stylowe. - dodaje Kuba Soczyński.

 

Drewniane okulary Sojaa są ręcznie wykonane. Przyciemniane szkła posiadają filtry UV400 oraz polaryzacyjny, eliminujący rażące światło. Do produkcji oprawek wykorzystano drewno bambusowe, które z jednej strony jest bardzo lekkie, a z drugiej zapewnia trwałość i odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Ofertę firmy uzupełniają skórzane dodatki - etui, wizytowniki, pokrowce oraz paski.

Produkty marki Sojaa można kupić w internecie za pośrednictwem popularnych platform modowych (np. pakamera.pl, dawanda.pl), bezpośrednio na stronie producenta (sojaa.pl) oraz na targach modowych. Najbliższe z nich, Mustache Yard Sale vol. 11, odbędą się już w najbliższy weekend 17-18 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce

© 2013-2020 by SN2.EU