sobota, wrzesień 30, 2023
czwartek, 10 kwiecień 2014 13:55

Jedyny egzemplarz Ballantine’s 40YO z nr 4 w Polsce - już sprzedany!

Ballantine’s 40 Year Old Ballantine’s 40 Year Old

 

Jedna ze stu dostępnych na świecie butelek 40-letniej whisky Ballantine’s oznaczona numerem 4 jest już w rękach polskiego kolekcjonera. Wyjątkowy egzemplarz został zaprezentowany potencjalnym nabywcom podczas indywidualnych spotkań w Warszawie. Mistrzem ceremonii był Ken Lindsey, globalny ambasador marki Ballantine’s.

Zaproszeni goście zadeklarowali jeszcze przed spotkaniem, że są gotowi zapłacić za prezentowaną butelkę co najmniej 25 tys. zł. Kwota, za którą sprzedano Ballantine’s 40YO z nr 4 znacznie przekroczyła cenę wywoławczą.

 

Wyjątkowe spotkanie z Ballantine’s 40YO

Jedynie kilka osób wzięło udział w finalnym spotkaniu „w cztery oczy“ z ambasadorem marki Ballantine’s, które odbyło się w siedzibie oddziału Noble Bank w Warszawie. Każdy, kto zdecydował się przyjąć zaproszenie na prezentację miał ponad 30 minut, by dowiedzieć się wszystkiego na temat Ballantine’s 40YO. Ekskluzywne wnętrza, prywatna atmosfera i obecność eksperta – Kena Lindsay’a sprzyjały rozmowom. Po zakończonych prezentacjach goście składali oferty zakupu jedynego egzemplarza wyjątkowej whisky, który trafił do Polski. Ostatecznie butelka osiągnęła wartość, która zdecydowanie przewyższyła cenę minimalną, na prośbę nabywcy nie jest jednak ujawniona.

Nowy posiadacz Ballantine’s 40 Year Old to Andrzej Kubiś, znany w Polsce miłośnik whisky, właściciel Coctail Bar Max & Dom Whisky i kultowych drink barów w Jastrzębiej Górze, Sopocie i Warszawie. „Mam bardzo dobrą wiadomośc dla wszystkich miłośników whisky w Polsce. Wszystko przemawia za tym, że butelka zostanie elementem dekoracyjnym, wyeksponowanym zamiennie w lokalach Dom Whisky w Jastrzębiej Górze i Warszawie, stanowiąc doskonałe uzupełnienie niesamowitej kolekcji najznamienitszych whisky zgromadzonych w tych miejscach“ – twierdzi Michał Błaszczyk, Business Development Manager, Pernod Ricard Polska.

Butelka pożądana przez miłośników złotego trunku

Ballantine’s 40 Year Old to efekt prawie 200-letniego doświadczenia i pasji. Kunszt Master Blendera – Sandy Hyslop’a sprawił, że powstała idealnie zbalansowana whisky typu blended. Do stworzenia projektu butelki zaproszono wybitnego brytyjskiego złotnika Richarda Foxa, który współpracował wcześniej z takimi markami jak Bvlgari czy Rolls Royce. Dzięki pracy mistrza, butelka Ballantine’s 40 Year Old zyskała unikalne elementy wykonane ze srebra. Na każdej z nich został wygrawerowany numer seryjny.

Apetyt na kolekcjonerskie okazy rośnie

Dzięki Pernod Ricard Polska pierwszy raz w historii marki w Polsce pojawiła się okazja do zakupu Ballantine’s 40 Year Old. Do tej pory edycje kolekcjonerskie cieszyły się największą popularnością w rejonie Azji i Pacyfiku. Polski rynek whisky staje się jednak z roku na rok coraz bardziej obiecujący dla najbardziej prestiżowych destylarni, a polscy amatorzy złotego trunku mogą pochwalić się kolekcją nie gorszą, niż zagraniczni sąsiedzi.

„Od kilku lat obserwujemy w Polsce znaczący wzrost zainteresowania kolekcjonerskimi egzemplarzami whisky. Niektórzy dostrzegają w nich potencjał inwestycyjny, inni chcą, aby unikatowe egzemplarze cieszyły oko w eleganckiej gablocie. Polacy odkryli urok obcowania z jednymi w swoim rodzaju alkoholami, dołączając do międzynarodowej rywalizacji o najlepsze okazy. Świadczy to o dojrzałości rynku i daje perspektywy, że spektakularnych sprzedaży, takich jak Ballantine’s 40YO będzie coraz więcej” – mówi Michał Błaszczyk, Business Development Manager, Pernod Ricard Polska.

Unikatowe oferty dostępne w Polsce

Oferta VIP, specjalne spotkania, indywidualne prezentacje i tastingi, osobiste relacje z Klientami, to strategia biznesowa Pernod Ricard Polska skierowana do klientów zainteresowanych unikatowymi okazami. Firma z sukcesem wdraża tę politykę, regularnie poszerzając dostępne w Polsce portfolio o prawdziwe rarytasy. Poza sprzedanym Ballantine’s 40YO, w firmowej gablocie znajdziemy również 25-letniego single malta The Glenlivet, Chivas Regal 25YO, Chivas 18YO Pininfarina czy koniaki Martell Cohiba i L’or De Jean Martell. Wisienką na torcie jest możliwość zakupu ostatniej karafki Royal Salute Tribute to Honour, stworzonej w bardzo limitowanej ilości 21 na cały świat. Jej cena to 200 tys. $ za butelkę. Dla zainteresowanych – w dalszym ciągu można złożyć na nią zamówienie.

 

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce