piątek, 21 marzec 2014 15:27

ABSOLUT inspiruje. + Video

 MADE – artystyczna przestrzeń skupiająca artystów w samym sercu Berlina. ABSOLUT – marka nieustannie inspirująca do działania i przekraczająca granice sztuki. I jedyna taka premiera. 14 marca w przestrzeni artystycznej MADE w Berlinie

został zaprezentowany wyjątkowy, bo zrealizowany w technologii 3D i współtworzony przez milionową społeczność facebookowiczów komiks DARK NOIR. Sprawcą zamieszania jest marka ABSOLUT, która w ramach kampanii TRANSFORM TODAY zaprosiła do współpracy utalentowanego, brazylijskiego ilustratora Rafaela Grampá. Polscy fani, którzy aktywnie współtworzyli interaktywną historię już teraz mogą zobaczyć jej animowaną wersję na profilu marki.

 Wraz z rozpoczęciem globalnej kampanii TRANSFORM TODAY, marka ABSOLUT zaprasza do współpracy utalentowanych i oryginalnych artystów. Zachęca ich do podejmowania wyjątkowych na skalę globalną wyzwań, mających rozbudzać wyobraźnię i ośmielać do działania.

NEXT FRAME to pierwsza odsłona kampanii TRANSFORM TODAY znane jest choćby z grafik stworzonych dla grupy muzycznej Gorillaz. Efektem kooperacji artysty z fanami marki ABSOLUT na całym świecie oraz londyńskim studiem jest ponad 3-minutowy film animowany pod tytułem DARK NOIR.

Na widowni podczas premiery filmu pojawił się polski akcent. Animację oglądał gość specjalny – Paweł Rosner, autor bloga Łowcy Dizajnu, przemierzający świat w poszukiwaniu inspiracji i nieprzeciętnych projektów. Dwudniowe spotkanie w europejskiej stolicy zgromadziło ponad 300 gości za całego świata i obfitowało w zaskakujące wydarzenia. Niespodzianką była możliwość zamówienia w barze drinków, których autorem był sam Grampá, czy spontaniczny występ artysty na perkusji w trakcie konferencji prasowej, a huczne afterparty trwało do białego rana.

"Obserwując Grampę podczas premiery widać było w nim energię i pasję człowieka, który robi to co kocha. A brazylijski luz i berlińska otwartość nadały całemu wydarzeniu super atmosferę.” – powiedział po spotkaniu Maciej Rosner.

Polscy fani komiksu i animacji nie mogą przegapić okazji zobaczenia animowanego filmu oraz materiałów making-of, które są już dostępne na profilu marki na Facebook’u. Kolejnym krokiem dla ABSOLUTA będzie nawiązanie współpracy z polskimi utalentowanymi rysownikami. Jedno jest pewne – artystycznych inspiracji kreowanych przez markę ABSOLUT w Polsce w najbliższym czasie nie zabraknie.

 

Wyświetlony 1027 razy

Media

© 2013-2019 by SN2.EU