wtorek, 05 listopad 2013 17:05

Transform Today- globalna kampania Absolut Vodka +Video

ABSOLUT VODKA startuje z nową kampanią pod hasłem TRANSFORM TODAY. Jej celem jest inspirowanie do wprowadzania życiowych zmian oraz pokazanie jak ważne jest odkrywanie twórczego ducha w każdym z nas. To marka od lat powiązana ze światem sztuki i kultury, dlatego i tym razem łączy się z czterema wyjątkowymi artystami. Twórczość każdego z nich jest interdyscyplinarna, żywa i na każdym etapie ewoluuje.

Na polskim rynku kampania została zaadaptowana poprzez realizację konkursu „Odważ się zmieniać”.

ABSOLUT VODKA wciąż poszerza granice współczesnej kultury dzięki współpracy z wybitnymi artystami. Andy Warhol, Louise Bourgeois, Damian Hirst, a ostatnio Spike Jonze, Ellen von Unwerth i Swedish House Mafia – to wszystko twórcy, którzy związali się z marką ABSOLUT. Ostatnio, marka podjęła kolejne wyzwanie, za cel stawiając sobie dotarcie do szerszej publiczności z prostym komunikatem – odmień swoje życie. Jak chce to zrobić? Oczywiście przy współpracy ze śmiałymi artystami, którzy swoją pracą pokazują, że nie ma dla nich granic osobistej ekspresji a inspirację twórczą można znaleźć na każdym kroku.

Kim są ambasadorzy tej idei? To Woodkid, wszechstronnie uzdolniony francuski artysta, który zaskakuje swoimi projektami jako ilustrator oraz designer, a także jako dyrektor czy muzyk. Amerykanin, Aaron Koblin z jednej strony działający w obszarze digital media, a z drugiej w technologii. Francuski projektant Haute Couture Yiqing Yin oraz brazylijski ilustrator Rafael Grampa, który przemienia graficzny design w dzieło sztuki. Wszyscy działają pod egidą TRANSFORM TODAY.

W ramach launchu globalnej kampanii odbył się cykl wydarzeń teasujących na ulicach Brooklynu i San Francisco. Oficjalnie projekt TRANSFORM TODAY ruszył na stronie www.absolut.com. Konsumenci mogą tam obejrzeć filmiki przedstawiające twórców, ich pomysły i inspiracje. Dodatkowo materiały są dostępne na kanale YouTube: www.youtube.com/absolut. Kampanii towarzyszą też spoty telewizyjne, cykl drukowanych ogłoszeń i kampania on-line. Wraz

z początkiem listopada czterech ambasadorów idei przedstawi swoje prace globalnej publiczności on-line oraz podczas interaktywnych wydarzeń. Ta inicjatywa umożliwi uczestnikom zbadanie własnego potencjału twórczego.

- Kampania TRANSFORM TODAY to ukłon w stronę wolności. Walczymy ze stereotypem, że nasz los jest z góry przesądzony. Chcemy pokazać, w szczególności młodym ludziom, że od ich decyzji, kreatywności zależy ich przyszłość. Każda najdrobniejsza zmiana ma wpływ na ich życie. ABSOLUT VODKA pokazuje, że jutro tworzymy dziś, a to kim będziemy zależy tylko od nas samych. Zachęcamy to zdobywania nowych umiejętności, rozwijania swoich pasji i dodajemy odwagi. – twierdzi Dorota Durakiewicz, Senior Brand Manager ABSOLUT VODKA.

Kampania została zaadaptowana na rynku polskim poprzez realizację konkursu „Odważ się zmieniać”. Po raz pierwszy marka alkoholowa zorganizowała konkurs, dzięki któremu blisko tysiąc twarzy pojawiło się na specjalnym opakowaniu, zaprojektowanym przez utalentowanych streetartowców Chazme i Sepe. Pierwsze tysiąc osób, które odważyło się być częścią marki ABSOLUT i wysłało swoje zdjęcie w dedykowanej konkursowi aplikacji pojawiło się na limitowanym kartonie ABSOLUT. Uczestnicy pokazali za pomocą zdjęcia drobne i wielkie zmiany w swoim codziennym życiu, a marka wyłoniła trzech szczęśliwców, którzy zostali wyróżnieni na opakowaniu oraz zaproszona na ekskluzywną rozmowę z Łukaszem Jakóbiakiem.

Wyświetlony 1551 razy

Media

© 2013-2019 by SN2.EU