piątek, 20 wrzesień 2013 12:03

Najlepszy barman w Polsce wybrany

Zakończył się jeden z najbardziej prestiżowych konkursów barmańskich na świecie – Pilsner Urquell International Master Bartender 2013. 13 września br. podczas krajowego finału konkursu najlepszym barmanem okazał się Tomasz Kapuścik z Tychów. To właśnie on będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym finale w Pilznie.

Finał

Do tegorocznej edycji konkursu Pilsner Urquell International Master Bartender zakwalifikowało się 115 barmanów z całej Polski. Tylko siedemnastu z nich zostało zaproszonych do finału, który miał miejsce 13 września br. w Warszawie. Barmani zanim stanęli za barem musieli rozwiązać specjalny test w języku angielskim. Jego wynik decydował o udziale w ścisłym finale.

W finale najlepsza dziesiątka musiała wykazać się umiejętnościami perfekcyjnego serwowania piwa Pilsner Urquell. Pod uwagę brano nie tylko sposób nalania piwa, ale również zaangażowanie, energię w działaniu oraz nawiązanie kontaktu z publicznością. Następnie barmani wzięli udział w ślepym teście sprawdzającym ich wiedzę na temat piwnych stylów. Przy wyborze najlepszego barmana jury oceniało również osobowość barmana, który musi być na najbardziej nietypowe pytania i sytuacje, mogące wydarzyć się w jego codziennej pracy.

Po burzliwych obradach jury wybrało najlepszego polskiego barmana - Tomasza Kapuścika, pracującego na co dzień w klubie Gramoffon w Tychach. Właśnie on będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym finale konkursu Pilsner Urquell International Master Bartender, który odbędzie na początku października w czeskim Pilznie. Tam nasz reprezentant będzie walczył o miano najlepszego na świecie, wysoką nagrodę pieniężną oraz możliwość pracy w jednym z najbardziej prestiżowych pubów Pilsner Urquell.

Drugie miejsce w konkursie zajął Stanisław Zachariasz (Restauracja Pinokio, Sopot), a miejsce trzecie Jerzy Majewski (The Dubliner Irish Pub, Poznań).

Jury

Zwycięzcę tegorocznego finału wybrało jury, w skład którego weszli: Ryszard Berent, Prezydent Stowarzyszenia Polskich Barmanów, Ziemowit Fałat, jeden z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych oraz redaktor kwartalnika Piwowar, Maciej Chołdrych, ekspert piwny i właściciel firmy Piwoznawcy oraz Robert Lobovsky, Global Manager Pilsner Urquell.

Więcej informacji: www.pilsner.pl oraz www.facebook.com/PilsnerUrquellPolska

Wyświetlony 1127 razy
© 2013-2019 by SN2.EU