piątek, 15 marzec 2013 14:33

David Smith dla Whiskey Jameson

David Smith, artysta pracujący w szkle, zaprojektował dla whiskey Jameson butelkę  z okazji Dnia Św. Patryka. Nowoczesna forma butelki inspirowana jest misternymi wzorami malowanymi na szkle i złoceniami zdobiącymi znamienite puby w Dublinie, gdzie Jamesona pija się od pokoleń.

Projekt Davida nawiązuje do klasycznego lustra wiszącego nad barem i zachęca do „odnalezienia w sobie irlandzkiego ducha” podczas  marcowego święta.

David to ucieleśnienie współczesnego rzemieślnika. Zgłębia tajniki dawnego kunsztu, aby później dzielić się wiedzą, zanim ta popadnie w zapomnienie. Dzięki współpracy z wykwalifikowanymi twórcami szyldów, David poznał skomplikowane techniki, które pozwalają wykonywać ręcznie finezyjne i piękne wzory na szklanych szyldach i lustrach. Pracuje bez wytchnienia nad ocaleniem tej sztuki i towarzyszących jej wartości. David prowadzi warsztaty „Gold-Leaf”, na których uczy dawnych technik  i dzieli się zdobytą wiedzą z artystami z całego świata.

Jestem wielbicielem whiskey i fanem Jamesona – mówi Dawid – to była znakomita okazja, której nie mogłem przepuścić. Stanowiliśmy zgrany duet, bo i mnie i firmie zależało na współczesnym wykorzystaniu tradycyjnego rzemiosła i tradycji. Możliwość zrobienia projektu dla butelki-ikony, która przez dwieście lat się prawie nie zmieniła, nie zdarza się często. Jestem bardzo dumny, że butelka Jamesona nosi znamiona mojego autorskiego stylu.

Limitowana edycja butelek to tylko część zaplanowanych przez Jamesona działań związanych  z  obchodami Dnia Św. Patryka. Już 16 marca, w klubokawiarni „Resort” w Warszawie odbędzie się impreza inaugurująca konkurs barmański „Smooth Bartenders Club”. W programie barmańskim „Smooth Bartenders Club” wezmą udział trzy miasta: Warszawa, Wrocław i Kraków. To w nich do końca maja 2013 odbędzie się 9 imprez i seria szkoleń. Na najlepszego barmana wyłonionego w konkursie czeka wyjazd do Dublina na „Bartenders’ Ball” - jedno z największych wydarzeń rozpoznawanych nie tylko w środowisku barmańskim.

Dodatkowo, przez cały marzec w 200 wyselekcjonowanych lokalach Jameson Whiskey sprzedawana będzie w specjalnej cenie. To doskonała okazja do wzniesienia toastu za Patryka irlandzką whiskey
nr 1 na świecie.

Tuż przed obchodami Dnia Św. Patryka warto odwiedzić stronę www.jamesonwhiskey.com, aby sprawdzić, co Jameson przygotował dla swoich fanów globalnie. Już 15 marca rozpocznie się nadawana przez stacje radiowe z całego świata transmisja z dublińskiej fabryki „Old Jameson Distillery”. Nieważne, czy świętujesz  w Warszawie, Dublinie, Moskwie, Johannesburgu czy w Nowym Jorku. Jameson zadba, byś mógł uczestniczyć w Dniu Św. Patryka!

Wyświetlony 478 razy
© 2013-2019 by SN2.EU