czwartek, 25 październik 2012 21:42

Luksus stał się dostępny! Wódki z ziemniaków nie muszą być drogie!

Tak brzmi hasło nowej kampanii Luksusowej, której smak pozostaje niezmienny od  1928 r. Luksusowa jest jedną z nielicznych wódek na polskim rynku, które produkowane są z najbardziej szlachetnego spirytusu, wytwarzanego z najwyższej jakości ziemniaków.  Od października 2012 roku Luksusowa jest dostępna w nowej eleganckiej butelce, która podkreśla jej główny szlachetny składnik. Dlatego nowa kampania tłumaczy jakość i wyjątkowo gładki smak wódki ziemniaczanej, doceniany na całym świecie.

Na polskim rynku najczęściej wykorzystywanym składnikiem  do produkcji wódki jest spirytus zbożowy. Coraz częściej zdarza się też, że producenci korzystają z tanich składników takich jak kukurydza
i melasa. Skomplikowana produkcja sprawia, że coraz rzadziej można spotkać wódki produkowane na najszlachetniejszym spirytusie jakim jest spirytus ziemniaczany. Jedną z nielicznych marek wiernych polskiej tradycji produkcji wódki ze spirytusu ziemniaczanego pozostaje Luksusowa, której skład i smak pozostaje niezmienny od 1928 r.

Wybór odpowiedniego spirytusu nie tylko wpływa na cenę wódki, ale też jej smak. Ziemniak jest surowcem bezglutenowym, który sprawia,  że wódka nabiera gładkiego, głębokiego i kremowego smaku. Tanie składniki takie jak kukurydza czy melasa, coraz częściej używane przy produkcji, nie dają głębi smaku, a jedynie nieprzyjemną słodkawość.

O wyjątkowości marki Luksusowa świadczy nie tylko użycie ziemniaków, ale też proces produkcji. Luksusowa wytwarzana jest wyłącznie z ziemniaków rosnących w Polsce, w rejonach Wielkopolski i Pomorza, gdzie panują optymalne warunki dla ich uprawy. Produkcja wódki  z ziemniaków wymaga więcej czasu i doświadczenia. To skomplikowany proces, w którym spirytus ziemniaczany jest wielokrotnie destylowany, a następnie rozcieńczany wodą.

Dodatkowo, ziemniaki nie są tak wydajnym surowcem jak zboże, przez co wódki z nich wyprodukowane nierzadko są droższe. Ze 100 kg ziemniaków można uzyskać jedynie 8 litrów spirytusu, podczas gdy ze 10 kg zboża aż 35 litrów. W zamian za cały poniesiony trud otrzymujemy nieporównywalny z wódką zbożową pod względem smaku, produkt.

Produkcję wódki Luksusowej rozpoczęto w 1928 r. W tamtych czasach wódki czyste rozróżniano ze względu na spirytus, z którego był produkowany na zwykłe, wyborowe i luksusowe. Stąd wywodzi się nazwa wódki Luksusowa. Od lat jest jedną z najczęściej nagradzanych wódek na prestiżowych międzynarodowych konkursach. Luksusowa została odznaczona aż 30 międzynarodowymi trofeami i medalami. Jest eksportowana do Kanady, Australii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Izraela i Islandii.

Luksusowa planuje silne wsparcie konsumenckie w punktach sprzedaży. Zarówno w handlu tradycyjnym jak i nowoczesnym pojawią się innowacyjne materiały POS. Planowana jest także kampania nowej butelki w prasie handlowej.

Rodzina Luksusowej składa się z wariantu czystego oraz 4 wariantów smakowych: Luksusowa Gorzka, Luksusowa Wiśniowa, Luksusowa Żurawina i nowość na rynku, Luksusowa Dziki Cynamon.

© 2013-2020 by SN2.EU