środa, 27 lipiec 2011 19:56

Dieta i ćwiczenia dla roli w "Big Love".

Antek Pawlicki, przygotowując się do roli w powstającym właśnie filmie „Big Love”, musiał nie tylko pracować nad warsztatem aktorskim, ale także zrealizować trzymiesięczny plan treningowy. 

Antek Pawlicki w filmie „Big Love” zagra główną rolę męską. Postać w którą się wciela w niczym nie przypomina bohaterów, z którymi kojarzą go widzowie („Czas honoru”, „Katyń”). Tym razem zagra postać co najmniej niejednoznaczną. Maciek niby żyje w spokojnych, wygodnych czasach, ale traci wewnętrzną stabilność. Mój bohater doprowadzony jest do skrajności. To zupełnie inny rodzaj aktorstwa i wejście w tę postawę nie było dla mnie łatwe. 

Dodatkowym wyzwaniem nowej roli była konieczność zmiany wyglądu. Nie chodziło o standardowe dostosowanie fryzury i stroju do wizji reżysera, tylko o wyraźną zmianę sylwetki. Do realizacji tego wyzwania został zaangażowany Dariusz Brzeziński, profesjonalny trener, znany między innymi z przygotowania Borysa Szyca do roli Silnego w „Wojnie polsko – ruskiej”. 

Antek jest mężczyzną szczupłym, o sylwetce ektomorficznej, czyli nie ma predyspozycji do budowania mięśni. Ale do tego filmu te mięśnie były bardzo potrzebne. Mieliśmy na to trzy miesiące – opowiada trener.

Antek przyznaje, że dotychczas nie uprawiał regularnie sportu. Wprowadzenie diety i systematycznych treningów było wyraźną zmianą trybu życia, która pomogła mu nie tylko w poprawie sylwetki. Systematyczny trening, dieta i praca z tym związana wprowadziły mnie w tryb skupienia bardzo potrzebny do przygotowania się do tego filmu i poukładanie sobie wszystkiego.­ – mówi Antek.

Mimo tego, że w 1/3 planu treningowego Antek odniósł kontuzję podczas jazdy na nartach, udało się osiągnąć widoczne na pierwszy rzut oka rezultaty. Po trzymiesięcznym treningu biceps aktora jest o pięć centymetrów większy, a klatka piersiowa o siedem centymetrów szersza.
Sam nie mogę uwierzyć, że w ogóle to ja.­ – śmieje się Antek.

 

BIG LOVE

PREMIERA: LUTY 2012

Scenariusz i reżyseria: Barbara Białowąs

Obsada: Aleksandra Hamkało, Antek Pawlicki, Robert Gonera, Małgorzata Pieczyńska, Dobromir Dymecki

Gatunek: romans/thriller

Produkcja: Polska 2011

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Producent: Watchout Productions, Piotr Woźniak -Starak i Krzysztof Rak

© 2013-2020 by SN2.EU