piątek, marzec 01, 2024
czwartek, 01 sierpień 2013 20:16

4 sposoby na kosmetyki męskie

To uczucie pojawia się zawsze przy półce z perfumami. Lekka, narastająca panika, dezorientacja oraz spadająca na łeb na szyję pewność siebie. Niezależnie czy chodzi o osobę młodą czy nieco starszą, nerwy mogą dopaść każdego wybierającego kosmetyki męskie. butelki po kosmetykachNie ma się czego wstydzić.
Gdyby amerykańscy naukowcy opublikowali wyniki badań tego zagadnienia, z pewnością mogłoby się okazać, że jest to jedna z najbardziej stresujących czynności współczesnego świata. Taka, którą można umieścić na tej samej półce, co spłata wysokiego kredytu hipotecznego lub wypadek samochodowy. Czyli poważna sprawa.

I jak każda poważna sprawa, także i decyzja, jakie kosmetyki męskie wybrać, może być zneutralizowana odpowiednim podejściem. Takim, które bierze pod uwagę zróżnicowane cechy charakteru oraz różne postawy wobec problemów życiowych. Oto cztery rodzaje kosmetyków.

Stonowane, w sam raz dla statecznego ojca rodziny

Zapachy, które nie angażują ani nie wymagają od osób postronnych uwagi większej, niż to konieczne. Nie zwracają uwagi na siebie, podkreślając jedynie, że ich użytkownik dobrze pachnie. W sam raz dla osoby statecznej, pewnej swojej pozycji zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Po prostu – statecznego ojca rodziny.

Owocowe – dla młodego, dynamicznego

Dobrze wciągnąć taki zapach do nosa. Dobrze czuć na sobie świeżość i soczystość. To zapachy młodości i dynamizmu. W sam raz dla tych, którzy chcieliby wyróżnić się w tłumie w sposób pozytywny i mało ekstrawagancki. Którzy chcieliby wciągnąć innych do swojego świata za pomocą zapachu. Ale uwaga: w niektórych sytuacjach lepiej zrezygnować z takich zapachów na korzyść tych bardziej klasycznych. Takie kosmetyki męskie mogą być bowiem nieco ryzykowne.

Nowatorskie – dla odważnych

Ryzyko to już nawet nie druga, ale pierwsza natura tych, którzy używają kosmetyków o zapachach nowatorskich, dopiero co opracowanych. To oni wyznaczają trendy i testują na sobie jakość nowych produktów. Ryzykują, ale w zamian podkreślają swój status trendsetterów, osób, które wiedzą co w trawie piszczy i na co postawić. Dla nich wytyczanie nowych ścieżek to codzienność. I nie ma znaczenia ani ich wiek ani stanowisko. Liczy się otwartość na nowości.

Klasyczne – dla tradycjonalistów

Zapachy klasyczne sprawdzają się w większości przypadków. Dla osób statecznych są przywołaniem tego, co stare i dobre. Dla młodszych stanowią kotwicę, która utrzymuje ich tam, gdzie w danym momencie powinni się znajdować. Takie kosmetyki męskie są jak stary znajomy, który nigdy nie zawodzi. Sprawdzają się zarówno w sytuacjach oficjalnych jak i bardziej prywatnych. Jedynymi, którzy ich nie polubią są odważni. Dla nich bowiem zapachy klasyczne to staroć, na który szkoda czasu. joyofcomunism http://artykuly.com.pl/