niedziela, 21 październik 2012 20:40

Skóra mężczyzn 20+

W odróżnieniu od skóry kobiet charakteryzuje się większą ilością i zagęszczeniem naczyń krwionośnych, gruczołów łojowych i potowych. Jest zdecydowanie grubsza, a wydzielane sebum podlega regulacji przez testosteron, dlatego też skóra mężczyzn odznacza się bogatszą hydrolipidową warstwą ochronną i mocniej się przetłuszcza. W młodym wieku skóra ma tendencje do rozszerzonych porów, zaskórników i błyszczenia, co może predysponować do rozwoju trądziku.

Pielęgnacja
skóra męska po 20 roku życia potrzebuje pielęgnacji uzupełniającej poziom nawilżenia oraz często z powodu nadmiaru sebum pielęgnacji matującej oraz przeciwdziałającej powstawaniu niedoskonałości jak krostki, grudki i stany zapalne.

Oczyszczanie
najlepszym wyborem jaki możesz dokonać w przypadku oczyszczania, są kosmetyki dopasowane do potrzeb skóry. Głównie sprawdzają się żele z drobinkami ściernymi, które usuną zanieczyszczenia
i zrogowaciały naskórek lub w łagodniejszej postaci żele z micelami odpowiednie dla skór podrażnionych.

Pielęgnacja na dzień
przede wszystkim ma długotrwale nawilżać, matować i wzmacniać naturalną barierę ochronną skóry oraz chronić przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Pielęgnacja na noc
powinna pobudzać procesy odnowy skóry podczas snu i intensywnie regenerować mikrouszkodzenia powstałe podczas golenia i fotouszkodzenia powstałe w trakcie dziennego narażenia na UV.

Pielęgnacja uzupełniająca
w sytuacjach „specjalnych” sięgnij po produkty uzupełniające jak balsam przeciw podrażnieniom i zaczerwienieniom. Gdy wybierasz się na sportową eskapadę w gronie znajomych osłoń swoją skórę
ochronnym kremem sportowym.

Plan pielęgnacji:

 

© 2013-2020 by SN2.EU