niedziela, luty 25, 2024
wtorek, 08 maj 2012 17:37

Nowy sezon, nowe otwarcie

Ich cel to miejsce na podium Mistrzostw Europy Centralnej w Rajdach Cross Country. Osobno Martin Kaczmarski i Bartłomiej Boba na swoim koncie mają wiele udanych startów, od tego sezonu na sukces w rajdach terenowych będą pracować razem pod nazwą KRD TEAM. 7 maja, we Wrocławiu na torze Rakietowa odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu oraz inauguracja sezonu rajdowego.

Swoich młodszych kolegów przyjadą wesprzeć m.in Krzysztof Hołowczyc, Adam Małysz, Rafał Sonik i Piotr Beaupre.

Załoga: Martin Kaczmarski (kierowca) i Bartłomiej Boba (pilot) chce w tym roku zawalczyć o najwyższe pozycje w klasyfikacji generalnej.
- Nie ukrywam, że mam duże ambicje sportowe. Chcę oczywiście walczyć o zwycięstwo. Nie będzie łatwo, bo swój udział potwierdziło wielu znakomitych kierowców z czołówki cross-country. Sam jestem bardzo ciekawy tej rywalizacji. Będzie to dla nas całkowicie nowe doświadczenie – mówi Martin Kaczmarski.

Dla Bartosza Boby start w rajdach terenowych to zmiana o 180 stopni.

- To mój pierwszy start w cross country i muszę przyznać, że różnica między rajdami terenowymi, a płaskimi jest spora. Tu widać większą więź między pilotem, a kierowcą. Jedziemy bez zapoznania się z trasą, tylko na notatki organizatora i to co widzimy. Na pewno wymaga to dużego doświadczenia kierowcy i wzajemnego zaufania. Mamy prostą, później zakręt, ale nie wiadomo jaki on jest. Zespół KRD Team działa profesjonalnie, dysponujemy najlepszym sprzętem, damy z siebie wszystko. Bardzo jestem ciekawy efektów.

Specjalnie dla KRD TEAM został zbudowany szybki i niezawodny Bowler. Pomyślnie przeszedł on wszystkie testy, zarówno na nawierzchni szutrowej jak i w jeździe po piasku. W Maroku pod okiem specjalistów mechanicy sprawdzali zawieszenie i amortyzatory. Samochód spisał się na medal. Rajdowe zmagania KRD Team rozpoczną się już za kilka dni i to będzie najważniejszy test zarówno dla załogi jak i maszyny.

Pierwszy start KRD TEAM 11 maja na Węgrzech w 1 rundzie Mistrzostw Europy Centralnej  Rabakoz Cup Kapuvar.
KRD TEAM jako pierwsza polska załoga rajdowa startuje pod egidą „Poland National Team”. Ten projekt, który zyskał akceptację i poparcie władz PZM, służyć ma promocji i rozwojowi rajdów terenowych w Polsce. Pomysłodawcami nowej inicjatywy mającej na celu zintegrowanie środowiska polskich rajdów terenowych są Rafał Sonik, Piotr Beaupre oraz Maciej Kaczmarski.


Martin Kaczmarski /ur. 20 lipca 1990 r./
Urodzony kierowca rajdowy. Swoją przygodę z Cross COUNTRY zaczął jeszcze w podstawówce jako kibic. Już od dwunastego roku życia towarzyszył tacie (Maciejowi Kaczmarskiemu) w ważniejszych imprezach rajdowych w Polsce. Z roku na rok rajdy terenowe stały się także i jego pasją. Uczestniczył we wszystkich liczących się rajdach Cross Country w Europie. Startował m.in. w Great Escapy Rally, Transgothice 2009/2010 a także w rajdzie Drezno Wrocław w 2010 i w 2011 roku.

Na swoim koncie ma już sukcesy. Końcówka sezonu 2011 była bardzo udana. Martin był bezkonkurencyjny w III Rajdzie MT Series. Jego pierwsze miejsce w Drawsku Pomorskim i wysoka czwarta lokata w Rajdzie Transgothica pokazują, że podium Mistrzostw Europy Centralnej w Rajdach Cross Country jest w jego zasięgu. Jak sam podkreśla liczy się tylko zwycięstwo. Członkowie KRD TEAM mówią, że Martin Kaczmarski nigdy nie odpuszcza. Efekty widać.

Bartłomiej „Bobik” Boba /ur. 28 czerwca 1976 r./
Pilot rajdowy z dużym doświadczeniem, ale wciąż głodny nowych wrażeń. W swojej karierze sportowej był prawą ręką m.in Sebastiana Frycza, Zbyszka Staniszewskiego oraz Zbyszka Gabrysia. Regularnie startował w rajdowych Mistrzostwach Polski, ma na swoim koncie także starty w eliminacjach Mistrzostw Świata. Prawy fotel rajdówki bardzo mu odpowiada, to miejsce od samego początku było zarezerwowane dla niego także w KRD Team. Starty w Cross Country to dla niego kolejne ważne wyzwanie. Wierzy w potencjał zespołu, ale także w moc samochodu.
„Bobik” twierdzi, że doświadczenie, młodzieńczy zapał w połączeniu z profesjonalizmem dadzą zwycięską mieszankę. Pokażemy na co nas stać!

Więcej informacji o zespole na stronie www.krdteam.pl