piątek, luty 23, 2024
niedziela, 20 listopad 2011 12:39

Najbardziej znani tunerzy stosują chrom

Project Kahn, Romeo Ferraris i Mopar, to wysokiej klasy tunerzy. Modyfikowane przez te pracownie auta podbijają serca fanów tuningu na cały świacie. Do stylizacji samochodów wykorzystują m.in. akcesoria chromowane, które dobrane z wyczuciem idealnie podkreślają charakter tuningowanych modeli.
Brytyjczycy z Project Kahn, znani z tuningu luksusowych cross overów, posiadają w swoim portfolio stylistyczne pakiety chromowane do  takich aut jak Land Rover Freelander (Kahn RS2000), Range Rover Sport (MKII) czy Mercedes ML. Według właściciela firmy dbałość o detale w celu zwiększenia atrakcyjności linii auta przy zachowaniu jego oryginalności to podstawa. Przemyślana koncepcja pozwala osiągnąć produkt klasyczny charakteryzujący się ponadczasowością, która odzwierciedla styl, indywidualność i jakość, a nie masową produkcję podkreśla Afzal Kahn.
Akcesoria chromowane pasują nie tylko do większych samochodów. Potwierdza to włoska pracownia Romeo Ferraris, która wykorzystała elementy chromowane do ulepszenia bodykitu Mini Coopera S Countrymana. Włosi przygotowali pakiet dla tego auta z okazji 150-lecia zjednoczenia Włoch. Zastosowali chromowane pokrycie dachu a także nakładki na lusterka i listwy progowe, dzięki którym auto stało się bardziej drapieżne.  
To w jaki sposób tuning optyczny dzięki dedykowanym akcesoriom chromowanym nadaje autu indywidualnego charakteru potwierdzili także tunerzy z Mopar. Amerykanie wprowadzili do Fiata 500C kilka elementów charakterystycznych dla modyfikacji zza oceanu, takich jak chromowane końcówki wydechu czy obudowy wlewu paliwa, które kontrastując z czarnymi alufelgami, dodają temu modelowi wyjątkowego charakteru.
Dzięki akcesoriom chromowanym dostępnym w sklepach tuningowych, każdy właściciel samochodu może stworzyć pojazd inspirowany modyfikacjami nawet najbardziej znanych tunerów. W Polsce produkty tego typu można znaleźć w ofercie między innymi sklepu internetowego Chromowane.com firmy KNS LTD, który posiada w swojej ofercie akcesoria chromowane dla niemal 100 różnych modeli pojazdów.