czwartek, maj 30, 2024
czwartek, 28 lipiec 2011 18:03

GPS na wakacje: kup i pokochaj. Albo oddaj

„Lepiej nie kupować (nawigacyjnego) kota w worku”  – z takiego założenia wychodzi firma Mio Technology i uruchamia akcję „Satysfakcja gwarantowana albo zwrot pieniędzy”. Ci, którzy w te wakacje kupią Mio Spirit 685 w Komputroniku dostaną czas na jej dokładne przetestowanie; jeżeli nie będą z niej zadowoleni, otrzymają zwrot całej kwoty wydanej na zakup urządzenia.

To pierwsza i jedyna taka akcja w kategorii GPS w Polsce.

Akcja rozpocznie się w ostatnim tygodniu lipca i potrwa do końca sierpnia. Mio Technology kieruje ją szczególnie do tych, którzy chcą przed wakacjami zaopatrzyć się w nową nawigację. Jeśli klient zdecyduje, że sprzęt nie działa tak, jak sobie wyobrażał przed zakupem, będzie mógł go bez problemu oddać.

„Jesteśmy przekonani, że nasze nowe nawigacje – w tym Mio Spirit 685 - to optymalna propozycja dla polskiego klienta – zarówno pod względem funkcjonalnym, produktowym, cenowym, jak i w zakresie dodatkowych usług (w przypadku Mio bezpłatnych). Niewielu użytkowników będzie chciało je oddawać” – wyjaśnia Tarik Hassan, CEE Marketing Manager Mio Technology.

Warunki zwrotu

Żeby oddać urządzenie, użytkownik musi posiadać dowód jego zakupu w jednym z salonów sieci Komputronik. Na zwrot nawigacji klient ma pięć dni roboczych.

W przypadku zwrotu Mio poprosi też użytkownika o wypełnienie krótkiej ankiety i podanie powodu, dla którego decyduje się on na rezygnację. „Taka informacja pozwoli nam na poznanie preferencji klientów. Dzięki niej będziemy jeszcze lepiej odpowiadać na ich potrzeby” – mówi Tarik Hassan z Mio.

Szczegółowe informacje na temat samej akcji i warunków zwrotu nawigacji można znaleźć na stronie www.komputronik.pl.

O  Mio Spirit 685

Objęta akcją nawigacja Mio Spirit 685 została zaprezentowana wraz z innymi urządzeniami z gamy Mio Spirit 2011 wiosną tego roku. Użytkownicy tego modelu mogą korzystać z map 44 krajów europejskich – w tym z mapy Polski. Aktualizacja map jest bezpłatna przez pierwsze dwa lata użytkowania urządzenia. Poza tym nawigację wyposażono w bezpłatny i działający w Polsce system ostrzegania przed korkami TMC i technologię Smart Routes. Składają się na nią trzy elementy: inteligentne wyznaczanie trasy, wybór trasy i Learn Me Pro.

Dzięki funkcji inteligentnego wyznaczania trasy nawigacja proponuje trasę uwzględniając informacje o rzeczywistym natężeniu ruchu o danej porze dnia pozyskane od milionów kierowców, liczbę rond i progów zwalniających, a także sygnalizację świetlną. Wybór trasy pozwala na podejrzenie na mapie jej czterech alternatywnych wersji (najkrótszej, najszybszej, najłatwiejszej i najbardziej ekonomicznej) i wybór drogi na tej podstawie. Dzięki funkcji Learn Me Pro nawigacja zapamiętuje preferencje i styl jazdy kierowcy, i wyznaczając trasę bierze je pod uwagę.

Ponadto urządzenie zostało wyposażone w asystentów pasa ruchu i parkowania, co szczególnie ułatwia poruszanie się po większych miastach, a także w przewodniki turystyczne, w których znajdują się informacje na temat szczególnie interesujących miejsc, bazy hotelowej i gastronomicznej, a także dane adresowe ambasad czy konsulatów w największych miastach w Europie.