piątek, luty 23, 2024
piątek, 17 czerwiec 2011 16:51

CROSSOVER – niezależny magazyn dla aktywnych wkrótce w sprzedaży!

Już wkrótce ukaże się pierwszy, samodzielny numer Magazynu Crossover. Periodyk, jakiego jeszcze nie było, przeznaczony dla ludzi, którzy wiele już widzieli i wiele przeżyli, ale nadal chcą poznawać smaki życia. W pierwszym numerze, oprócz najnowszych premier samochodowych, wielu ciekawych aktywności czy sportów, Czytelnik będzie miał okazję poznać bliskie zakątki naszego kraju, jak i odległe, nieznane miejsca naszego globu.
W Crossoverze będzie można przeczytać o samochodach, a w szczególności o najdynamiczniejszym segmencie motoryzacji, czyli crossoverach, historii ciekawych modeli aut, pasjach i hobby, które nie mają nic wspólnego z motoryzacją, ale też takich, które mają w niej swoje korzenie, o wycieczkach – tych bliższych i dalszych, na krańcach świata, o gadżetach, które podobno są tylko dodatkiem, ale życie bez nich nie ma przecież smaku. Każdy artykuł poświęcony konkretnej dyscyplinie sportowej zawiera rzetelne informacje o tym, gdzie można zacząć ją uprawiać, jak doskonalić technikę oraz jaki sprzęt jest potrzebny w tym celu.

Dla miłośników wspinaczki przygotowaliśmy materiał o najbardziej szlachetnej odmianie alpinizmu – wspinaczce wielkościanowej. Jest to dyscyplina, która wymaga ogromnego doświadczenia, umiejętności i obycia ze sprzętem. Od momentu, kiedy pierwszy człowiek osiągnął szczyt Mount Blanc w 1786 r. zarówno sprzęt, jak i ludzkie możliwości poszły mocno do przodu. Dzisiejsza wspinaczka ma wiele oblicz, a miejsca do tej pory nieznane i nieosiągalne stają się czymś bliższym. Gdzie jest mekka big-wallowych fascynatów, a gdzie znajdują się mniej popularne wielkościanowe zakątki? – o tym w tym artykule.

Nie zapominamy także o fanach dwóch kółek. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu na rowerze, w Crossoverze również znajdą coś dla siebie. Zapraszamy do lektury obszernego artykułu, na temat roweru szosowego. Planując jego zakup, musimy przeanalizować wiele czynników, w tym m.in. to, czy kupujemy cały rower, czy składamy go samodzielnie z poszczególnych części. Jak w tym wszystkim się odnaleźć? Odpowiedzi na te i inne pytania, Czytelnicy znajdą właśnie w Crossoverze.

Pasjonaci samolotów również znajdą w Crossoverze coś dla siebie. Akrobacje lotnicze to widowiskowy element niemal każdego pikniku lotniczego. A ile czasu i poświęcenia wymaga osiągnięcie takich umiejętności? Z tego często nie zdajemy sobie nawet sprawy. Zafascynowani podniebnymi ewolucjami, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej tej trudnej sztuce. Zapraszamy do lektury.

Podróże małe i duże to również coś, czego nie mogło zabraknąć w Crossoverze. W pierwszym numerze będzie można przeczytać m.in. o znanych, nie tylko w Polsce, unikatowych fortyfikacjach byłej Twierdzy Kraków, Kambodży, która mimo, że kojarzy się głównie z Czerwonymi Khmerami, to mimo wszystko przyciąga i fascynuje. Dodatkowo dwójka bohaterów postanowiła przemierzać to odległe państwo  skuterem. Oprócz obowiązkowych punktów wycieczki, takich jak Siemp Reap wraz z świątyniami w Angor czy Battambang zobaczyli wiele ciekawych miejsc, o czym relacjonują właśnie w Crossoverze.

Na koniec świata można pojechać nie tylko samochodem, jednak warto wiedzieć, jaki niezbędny sprzęt ze sobą zabrać. W Crossoverze Czytelnik znajdzie nowości dotyczące wszelkiego, niezbędnego w podróży wyposażenia. Jaki plecak wybrać na weekend, a co jest potrzebne podczas planowania bardziej ekstremalnej wycieczki? Czy gadżety są tylko ozdobą czy również ułatwiają życie? To wszystko w dziale sprzęt i gadżety.
Nie zapominając o głównym motywie przewodnim naszego magazynu, przygotowaliśmy obszerne artykuły na temat nowości na rynku motoryzacyjnym, testowaliśmy na różnym terenie jednego z przedstawicieli klasy crossover – Skodę Yeti, a także dokonaliśmy przeglądu popularnych wśród użytkowników drogi, samochodów combi z napędem na cztery koła.

Motoryzacja to temat bardzo obszerny, dlatego oprócz wszelkich nowinek, warto przyjrzeć się historycznym modelom, które wywołują łezkę w oku niejednego kierowcy. Legendarne Volkswageny serii T oprócz dużych możliwości bagażowych, służyły wielokrotnie jako dom w dalekich podróżach, amerykańskie Muscle Car to symbol luksusu, który został wykorzystany w wielu produkcjach filmowych, a jaką dawkę adrenaliny zapewniały wyścigi drogowe ubiegłego wieku? Tego można się dowiedzieć zagłębiając się w historię rajdu Mille Miglia, który swoim zasięgiem obejmował niemal całe Włochy.

Sport, samochody, turystyka, hobby, podróże, pasje – taki będzie „Crossover”.
Zapraszamy do lektury 120. stron ciekawego życia!