poniedziałek, kwiecień 22, 2024
poniedziałek, 13 czerwiec 2011 14:01

Gran Turismo Polonia i RS Academy przejmują Tor Poznań!

Ryk silników, błyszczące karoserie oraz niepowtarzalny klimat motoryzacyjnego zlotu – między innymi takie atrakcje czekają na miłośników samochodów GT już na początku lipca w Poznaniu. Wszystko to za sprawą Gran Turismo Polonia, imprezy która po raz siódmy zagości w Polsce. Fani motoryzacji będą mogli podziwiać najbardziej pożądane modele supersamochodów na świecie. W tym roku do floty GTP dołączy także brytyjska RS Academy.

Samochody, które co roku biorą udział w Gran Turismo Polonia należą do światowej śmietanki motoryzacji. Za ich sprawą w stolicy Wielkopolski udało się stworzyć nadzwyczajny klimat i przyciągnąć do Poznania fanów czterech kółek z całego kraju, a także Europy. Pierwsza edycja GTP odbyła się w Polsce w 2005 roku i w całości rozgrywana była na Torze Poznań. Dopiero w 2008 roku organizatorzy widząc rosnącą popularność imprezy zdecydowali się na zaprezentowanie samochodów szerszej publiczności. Tak zrodziła się otwarta część wydarzenia, z popisowymi przejazdami na ulicach Poznania. Posunięcie to spotkało się z bardzo dobrym odbiorem wśród pasjonatów motoryzacji, którzy co roku tłumnie przybywają podziwiać wyjątkowe samochody.

W tym roku, część otwarta dla publiczności odbędzie się w niedzielę, 3 lipca. Wzorem ubiegłego roku, na zamkniętej ulicy Arcybiskupa Baraniaka, kierowcy będą prezentować walory swoich superszybkich aut. Na liście cudów motoryzacji znalazły się między innymi Ultima GTR, Lamborghini Gallardo Superleggera, Ferrari 430 Scuderia i wiele innych. Gran Turismo Polonia to jedyna okazja, by w jednym miejscu zobaczyć tak wiele egzotycznych i niespotykanych samochodów. Dodatkowo na kibiców będą czekały konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz występ popularnego duetu didżejskiego – Kalwi i Remi. W dniach 4 -6 lipca impreza przenosi się na Tor Poznań. Tam, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, kierowcy będą szkolić umiejętność prowadzenia piekielnie mocnych pojazdów.

Dodatkową atrakcją tegorocznego Gran Turismo Polonia będzie obecność elitarnej RS Academy. Kierowcy brytyjskiego klubu umożliwiają prowadzenie swoich superaut osobom, których marzeniem jest przejazd po torze maszyną o ogromnej mocy. Dostęp do samochodów poprzedza coaching ze strony wysokiej klasy doświadczonych kierowców wyścigowych. Grupa przygotowała swoją ofertę również dla tych, którzy odwiedzą Poznań. Wśród maszyn RS Academy znajdują się między innymi niesamowite Ascari KZ1R GT3, Bac Mono – cud techniki przypominający bolid F1, który przyspiesza do 100 w mniej niż 3 sekundy oraz 570 konne Ferrari 458 GT3.

Gran Turismo Polonia 2011 jest imprezą dla wszystkich, którzy kochają samochody oraz dobrą zabawę. Każdy, kto zdecyduje się na spędzenie niedzielnego popołudnia na poznańskiej Malcie powinien znaleźć coś dla siebie. GTP to połączenie polskiej gościnności i kultury z zabawą w znakomitym stylu – podsumowuje Peter Ternström, organizator imprezy.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie na Fan Page: http://www.facebook.com/GranTurismoPolonia oraz stronie internetowej: www.granturismoevents.com/gran-turismo-polonia-2011/ .