czwartek, luty 29, 2024
sobota, 25 luty 2023 16:25

Parking strzeżony Kraków

Parking strzeżony Kraków Parking strzeżony Kraków pixabay

W dużych miastach cierpimy na brak miejsc parkingowych. Tyczy się to centrum, jak i osiedli. Mamy coraz więcej samochodów, więc możliwości na ich zaparkowanie jest coraz mniej.

W niektórych miastach pojawiają się parkingi, które oferują wolne miejsca oraz 24 godzinną ochronę samochodów. Czy warto korzystać z ich usług?

Jak korzystać z parkingów strzeżonych i czy mają zalety?

W skrócie wygląda to następująco: podjeżdżamy do szlabanu, który chroni parking przed wjazdem bez opłat, pobieramy bilet, wjeżdżamy. Następnie zostawiamy samochód na taki czas, na jaki potrzebujemy. Po powrocie uiszczamy opłatę w biletomacie i wyjeżdżamy. Jeśli chcemy pierwszy raz skorzystać z parkingu strzeżonego i nie do końca wiemy jak się zachować, możemy być spokojni, obsługa parkingu zawsze chętnie pomoże.

Natomiast zaletą parkingów strzeżonych jest fakt, że nasz samochód ma całodobową ochronę, która sprawi, że kradzież lub jego uszkodzenie będzie znacznie utrudnione. Warto wybrać tę opcje przy planowaniu wylotu na wakacje czy wypadu do centrum miasta.

W jakich lokalizacjach znajdują się parkingi strzeżone?

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło np. Parking strzeżony Kraków i wyskoczą nam lokalizacje, wtedy należy wybrać odpowiednią.

Zaczynając od osiedli, przez dworce i lotniska a kończąc na centrach miast. Lokalizacje parkingów są uwarunkowane po pierwsze czy jest wystarczająca ilość wolnej przestrzeni na nie, a po drugie czy teren jest atrakcyjny, innymi słowy: czy warto zostawić tutaj pojazd. Na osiedlach mieszkalnych parking sprawdzi się, jeśli miejsc pod blokiem jest niewystarczająco dla mieszkańców lub jeśli nieopodal znajduje się pętla tramwajowa lub autobusowa. Dworce kolejowe, autobusowe lub lotniska to miejsca, które są przesiadką w inne środki komunikacji. Na lotnisko czy dworzec trzeba dojechać, jeśli  znajdują się one w ścisłym centrum lub poza miastem, parkingi mają dużą racje bytu. Podróżni mogą spokojni o swoje samochody zostawić je w bezpiecznym miejscu i udać się w zaplanowaną podróż. Centra miast, tutaj parkingi są bardzo potrzebne i bardzo oblegane. Można to zauważyć na przykładzie:

Parking strzeżony Kraków – centrum miasta. Miasto to jest podzielone na strefy, w niektóre nie można wjechać nie mając stosownej przepustki, a co dopiero parkować. W mieście, pomimo, że w niektórych miejscach można zostawiać samochody i są do tego wyznaczone obszary z opłatami, to i tak jest ich zbyt mało. Dlatego parkingi strzeżone w centrum to doskonałe wyjście zarówno dla turystów jak i mieszkańców. Zarówno Kraków, jak inne większe miasta potrzebują miejsc, gdzie mieszkańcy lub przyjezdni mogliby zostawić samochody.