niedziela, czerwiec 23, 2024
piątek, 15 kwiecień 2022 13:24

Używane dostawcze samochody ciężarowe

używane dostawcze używane dostawcze Photo by Artem Podrez

Przedsiębiorcy szukają różnych sposobów na poszerzenie swojej floty pojazdów służących do transportu danych materiałów.

Jednymi z najpopularniejszych wyjść na poszerzenie swojej floty stały się używane, dostawcze samochody ciężarowe. Posiadają one szereg zalet jednak należy wiedzieć jak zabrać się za zakup takich pojazdów.

Używane dostawcze samochody ciężarowe – zakup bez tajemnic

Nowe samochody ciężarowe kosztują bardzo dużo pieniędzy. To zakup, który może opiewać o setki tysięcy, a nawet miliony złotych. Dlatego nie każdego przedsiębiorcę stać na taki kosztowny wydatek. Alternatywą jest zakup używanych, dostawczych samochodów ciężarowych, które również potrafią sprostać bardzo trudnym zadaniom. Mimo wszystko samochody ciężarowe projektowane są na bardzo długą eksploatację. Najlepsze marki typu MAN, DAF czy Iveco potrafią z powodzeniem przez lata służyć danej firmie – i to bez żadnych usterek!

Jednak zakup używanych samochodów ciężarowych może być nie lada pułapką. Bowiem na rynku wtórnym znajduje się bardzo duża ilość samochodów ciężarowych po prawdziwych przejściach, naprawach i wypadkach. Wielu sprzedawców chce ukryć takie mankamenty i często się im to udaje. Dopiero jakiś czas po zakupie takiego samochodu ciężarowego dochodzi do odkrycia prawdziwego stanu technicznego samochodu. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji obowiązkowo należy korzystać z usług mechanika, który sprawdzi ciężarówkę przed zakupem. Innym sposobem jest decyzja zakupu takich pojazdów u zaufanych, doświadczonych dealerów, którzy sami sprawdzają swoje pojazdy przed sprzedażą. Często wykonują oni jazdy próbne, dogłębne analizy i wymianę części na nowe aby podnieść standardy pojazdu. Dla takich dealerów opinia klientów jest najważniejsza.

Podsumowanie

Tak naprawdę większość przedsiębiorców kupuje samochody dostawcze w stanie używanym. To normalne. Jednak należy wiedzieć jak to robić, aby nie kupić kota w worku. Lepiej sprawdzić dwa razy niż później dokładać pieniądze do napraw.