środa, czerwiec 19, 2024
poniedziałek, 04 kwiecień 2022 13:51

Dlaczego lepiej stare auto oddać na złom, niż próbować je sprzedawać?

auto szrot Macii auto szrot Macii Zdjęcie jest własnością firmy Macii

Właściciele starszych pojazdów często próbują sprzedać samochód, zamiast przekazać go na złomowisko. Jednak zazwyczaj lepszym wyborem jest oddanie go na auto szrot. W tym artykule opisaliśmy, dlaczego lepiej stare auto oddać na złom niż próbować je sprzedać.

 

Rozterka posiadaczy używanych pojazdów – sprzedać samochód czy oddać go na złomowanie – wynika z założenia, że proces sprzedaży przyniesie im większy zysk. Jednak oddanie pojazdu na złomowisko samochodowe wiąże się z prostą procedurą i otrzymaniem pieniędzy w wysokości równej masie przekazanego złomu. Jeśli chodzi o zyski, różnica pomiędzy obydwoma wariantami jest niewielka. Warto też wziąć pod uwagę czas poświęcany na spotkania z potencjalnymi kupującymi.

Sprzedaż niesprawnego pojazdu może nam przysporzyć wielu kłopotów. Osoby zainteresowane kupnem samochodu, które jednocześnie mają wiedzę techniczną, nie będą chętne do zakupu awaryjnego auta. Profesjonalna stacja demontażu pojazdów przyjmie od nas każdą maszynę, niezależnie od jej wieku oraz stanu technicznego. Złomowisko samochodowe takie jak Macii w Poniecu koło Leszna zapewni ponadto bezpłatny transport lawetą na auto szrot.

Zużyte i stare auto nie ma dużej wartości

Niestety, w większości przypadków zużyte i stare auto nie ma dużej wartości. Wyjątkiem są egzemplarze w perfekcyjnym stanie technicznym, szczególnie pochodzące z limitowanych serii produkcyjnych. W pozostałych sytuacjach stary samochód jest tylko problemem dla właściciela. Jego naprawa i doprowadzenie do dobrego stanu technicznego to koszt, który nierzadko wielokrotnie przewyższa realną wartość rynkową auta.

Warto też pamiętać, że większość kupujących korzysta ze wsparcia mechaników lub warsztatu samochodowego w procesie zakupu używanego pojazdu, więc bez problemu uda im się wykryć wszystkie wady pojazdu. Dodatkowo ogólna wiedza na temat stanu technicznego samochodów „z drugiej ręki” sprawia, że lepiej oddać niesprawny pojazd na auto szrot.

stacja demontażu pojazdów Macii

Zdjęcie jest własnością firmy Macii

 

Sprzedaż używanego samochodu bywa czasochłonna

Ważnym aspektem jest to, że sprzedaż używanego samochodu bywa czasochłonna. Pojazd powinien być umyty i gruntownie posprzątany. Następnie musimy wykonać zdjęcia oraz napisać i umieścić ofertę sprzedaży w serwisach ogłoszeniowych. Ze względu na konieczność wykonania tych czynności w czasie wolnym, nierzadko musimy poświęcić weekend lub urlop na samo przygotowanie auta do sprzedaży.

Jeżeli nasza oferta będzie interesująca, możemy liczyć na pierwsze telefony i zapytania mailowe dotyczące ogłoszenia. Należy jednak pamiętać, że do rzadkości należy sytuacja, gdy pierwsza osoba wybierająca się na oględziny samochodu jest od razu zainteresowana jego zakupem. Ponadto umawianie spotkań z potencjalnymi kupującymi wymaga od nas zarezerwowania czasu – z kolei zainteresowani nie są do niczego zobowiązani.

Alternatywą dla samodzielnej sprzedaży używanego pojazdu może być jego oddanie do komisu samochodowego. W przypadku starego, niesprawnego samochodu może to być jednak niemożliwe – autokomis nie przyjmie takiego auta. Jednocześnie pośrednik musi zarobić naszym pojeździe. Oznacza to, że ostateczna cena sprzedaży używanego samochodu (po odliczeniu prowizji za pośrednictwo) będzie naprawdę niewielka.

Najszybszą drogą do pozbycia się starego auta jest oddanie go na złomowisko samochodowe Macii. Jeżeli mieszkamy w okolicach Leszna, to wspomniana stacja demontażu pojazdów zapewni nam szybką i profesjonalną obsługę w procesie złomowania samochodu. Pracownik auto szrotu odbierze pojazd nowoczesną autolawetą, a my otrzymamy niezbędną dokumentacją potrzebną do wyrejestrowania samochodu w lokalnym wydziale komunikacji.

Zachowując używane auto nie musimy ponosić kosztów zakupu nowszego

Nie zawsze decyzja o sprzedaży starego samochodu jest najlepszym wyborem w danym momencie. Warto pamiętać, iż zachowując używane auto, nie musimy ponosić kosztów zakupu nowszego. Wyeksploatowany pojazd może nam posłużyć przez kilka miesięcy, co oddali konieczność inwestycji pieniędzy w inny pojazd. Gdy samochód ulegnie awarii, będziemy mogli go oddać na auto szrot, który wypłaci nam pieniądze za złom.

Rozważając sprzedaż używanego auta i zakup nowszego pojazdu musimy pamiętać, że poszukiwanie nowego samochodu to inwestycja kolejnych zasobów czasowych. Zakupione auto musimy jeszcze zarejestrować, a w przypadku używanych egzemplarzy, poddać również naprawom w autoserwisie. Konieczny może być również przegląd techniczny oraz opłacenie składek z tytułu ubezpieczenia OC. To wszystko rodzi nowe, nierzadko wysokie koszty.

Czy można oddać na złom samochód, który przestał być na chodzie?

Wielu klientów złomowisk samochodowych zadaje pytanie, czy można oddać na złom samochód, który przestał być na chodzie. Oczywiście! Przekazanie niesprawnego pojazdu do punktu demontażu wydaje się najlepszym rozwiązaniem zarówno ze względów ekonomicznych, jak i ekologicznych. Dzięki temu nie tylko pozbędziemy się uszkodzonego auta, lecz również zyskamy pieniądze za złom oraz ewentualne nadpłacone składki OC.

zezłomowanie samochodów

zezłomowanie samochodów

Zdjęcie jest własnością firmy Macii

Którą stację demontażu pojazdów wybrać?

Osoby planujące oddanie niesprawnego samochodu na złomowisko często pytają, którą stację demontażu pojazdów wybrać w okolicach Leszna. Tutejsi kierowcy mogą skorzystać z profesjonalnych usług świadczonych przez auto szrot Macii. Firma działa nieprzerwanie od wielu lat na lokalnym rynku i zapewnia kompleksową obsługę przez 6 dni w tygodniu – od poniedziałku do soboty – wraz z bezpłatnym transportem samochodu lawetą.

Na profesjonalnej stacji demontażu pojazdów Macii pracują specjaliści, którzy krok po kroku przeprowadzą Cię przez proces złomowania używanego samochodu. Zajmą się bezkosztowym odbiorem pojazdu z miejsca garażowania. Przekażą Ci też kompletną dokumentację, niezbędną do późniejszego wyrejestrowania auta w wydziale komunikacji oraz ubezpieczalni. Wybierz auto szrot Macii i pozbądź się niesprawnego pojazdu z zyskiem!

zezłomowanie samochodu

zezłomowanie samochodu

Zdjęcie jest własnością firmy Macii