piątek, luty 23, 2024
środa, 16 czerwiec 2021 18:21

Co musisz wiedzieć przed kupnem klasycznego samochodu?

części w sklepie garbus.pl części w sklepie garbus.pl

Wszyscy doskonale wiemy, że otaczanie się rzeczami, które są dla nas ważne pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Właśnie dlatego dla fanów motoryzacji tak wielką wartość mają pojazdy klasyczne.

Charakteryzują się one swoją bogatą oraz niepowtarzalną historią, która nieraz zachwyca setki osób. W rzeczywistości jednak zakup klasyka może wiązać się z wieloma problemami. W jaki sposób ich uniknąć? Co zrobić, aby bezpiecznie zakupić samochód klasyczny? O czym należy pamiętać? Przekonajmy się!

 

Czy zakup samochodu klasycznego to bezpieczne rozwiązanie?

W przypadku, gdy dobrze znamy źródło zakupu, z pewnością będzie on bezpieczny. Jeśli jednak niezbyt znamy się na klasycznych samochodach, a po prostu niezwykle nam się podobają, sytuacja może znacznie się skomplikować. Spora część osób chce zakupić takie auto, tylko i wyłącznie ze względu na aspekty estetyczne. Samochody te naprawdę świetnie się prezentują, dlatego nie powinno nas to dziwić. Ludzie tego typu nie zamierzają zaglądać, co dana maszyna ma w środku, co jest niemałym problemem. Na rynku możemy spotkać się z setkami klasyków, które na pierwszy rzut oka wyglądają świetnie, jednak ich stan techniczny pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Najczęściej oferty tego typu przyciągają nas swoją atrakcyjną ceną, która wyróżnia się na tle konkurencji. Mimo tego nie powinna nas ona zwodzić, gdyż ewentualna renowacja samochodów klasycznych to ogromne wydatki, których wszyscy przecież chcemy uniknąć.

Jak kupić samochód klasyczny?

Jednym z największych błędów, jaki popełniają osoby, zamierzające zakupić samochód klasyczny, jest nastawienie się na jeden określony model. Działanie to naprawdę nierzadko skutkuje zakupem gorszego rozwiązania tylko i wyłącznie dlatego, że marka oraz rocznik się zgadza. Co więcej, poszukiwania takiego modelu mogą trwać nawet kilka lat, w których czasie jesteśmy w stanie pominąć setki innych, podobnych i równie dobrych propozycji. Najczęściej to osoby, które nie są zbyt dobrze zaznajomione z tematem, pochopnie dokonują zakupy, czym narażają się na poważne koszty serwisu samochodów klasycznych. Oczywiste jest to, że możemy zainwestować w rdzewiejący, poobijany oraz pospawany egzemplarz, do którego następnie dołożymy kilkadziesiąt tysięcy złotych. W rzeczywistości jednak takie działanie najczęściej okazuje się po prostu niezbyt opłacalne. Dlaczego? Bardzo dużym wyzwaniem jest znalezienie w pełni oryginalnych części. Niekiedy jest to nawet niemożliwe, a żaden fan klasycznej motoryzacji nie zadowoli się modelem, który nie będzie w pełni tradycyjny. Jeśli jednak mamy taki problem warto zwrócić uwagę na dostępne części w sklepie garbus.pl. Świetnym tego przykładem są elementy dostępne do jednego z Volkswagenów - https://garbus.pl/vw-bulik-t1.

Korzystajmy tylko z profesjonalnych serwisów pojazdów klasycznych 

W przypadku, gdy nie jesteśmy specjalistami w dziedzinie samochodów klasycznych, warto skorzystać z pomocy osób, które się na tym znają. Znacznie lepiej zapłacić kilkaset złotych za pewność, że zakupiony przez nas egzemplarz będzie tańszy w ewentualnej naprawie, a co ważniejsze, nie odmówi nam posłuszeństwa po kilku dniach użytkowania. Nie możemy również nie wspomnieć o tym, że firmy, które zawodowo zajmują się importem pojazdów klasycznych i zabytkowych, bardzo często mają kontakty, które pozwalają na znalezienie wymarzonego samochodu. 

Nie poddawajmy się

Spora część osób po kilku miesiącach poszukiwań odpuszcza oraz poddaje się. Działanie to jest wielkim błędem, gdyż w każdej chwili na rynku może pojawić się coś, co wpadnie nam w oko. Nie możemy zapomnieć, że zakup zabytkowego samochodu różni się od zakupu zwykłego, dlatego niekiedy będziemy musieli poczekać na spełnienie marzenia nawet kilka miesięcy. Najważniejsze jest jednak to, aby dążyć do tego, czego chcemy i się nie poddawać.