poniedziałek, kwiecień 22, 2024
piątek, 28 sierpień 2015 16:49

Niezawodne auto rodzinne – Dacia Dokker

Jakie powinno być idealne auto rodzinne? Praktyczne i niezawodne. To nie jest slogan – wie to każdy rodzic, który musiał zmagać się z awarią, trzymając na rękach zapłakanego niemowlaka albo tłumaczyć rozgoryczonemu 6-latkowi, że nie pojedziemy do ZOO, bo musimy czekać na pomoc drogową.

Praktyczność jest istotna o tyle, że przewożąc dzieci w fotelikach, a często również starszych krewnych, zaczynamy zwracać uwagę na to, żeby np. wsiadanie do auta nie było dla nich wyzwaniem, a także aby liczne schowki i bagażnik pomieściły wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy (jak soczki w trzech smakach i ulubione samochodziki). Trzecim, równie ważnym aspektem jest cena i koszty utrzymania auta, które nie powinny być zagrożeniem dla rodzinnego budżetu.

Dokker to duże auto (dł. 4,36 m), zaprojektowane tak, żeby maksymalnie ułatwić jego codzienne użytkowanie i obniżyć jego koszty. Kupno Dokkera wydaje się szczególnie korzystne w Polsce, bo samochód ma wytrzymałe zawieszenie, które świetnie sprawdza się nawet na dziurawych i nierównych drogach. To szczególnie ważne, jeśli planujemy rodzinne wakacje. Dodatkowo Dacia Dokker nie nadwyręża naszego budżetu, bo przy oszczędnej jeździe spalanie utrzymuje się na bardzo niskim poziomie – przy dieslu nawet 4,5 l.

 

Wnętrze Dokkera jest bardzo funkcjonalne. Praktyczny charakter podkreśla czytelna i łatwa w obsłudze deska rozdzielcza, a to duże ułatwienie dla kierowcy, który przewożąc rodzinę, jest często rozproszony, więc potrzebuje maksymalnie prostych i praktycznych rozwiązań. Potrzebom dzieci, które często nie rozstają się z kredkami, misiami, soczkami itp. służą praktyczne schowki o łącznej pojemności 44 l. Dodajmy, że system wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania działa bardzo sprawnie i szybko, a do tego równomiernie, co jest ważne, gdy przewozimy dzieci.

Kolejny plusem, sprawiającym, że Dokker to niezawodny samochód rodzinny, jest jego uniwersalność. Miejsca na nogi jest wystarczająco dużo. Kanapa składa się do pionu, dzięki czemu można szybko zmienić konfigurację z 5-miejscowej do czterech, trzech lub dwóch siedzeń. W tym ostatnim ustawieniu otrzymujemy 3 m3 przestrzeni ładunkowej. Niski próg i asymetryczne tylne drzwi ułatwiają pakowanie bagażu. To zaleta niezawodnego rodzinnego auta, którym bez problemu przewieziemy meble lub sprzęt sportowy. Dodajmy, że przesuwne drzwi ułatwiają wsiadanie, co jest dodatkowym atutem, jeśli wozimy starsze osoby, np. dziadków. Ich komfort poprawia także naprawdę świetne wyciszenie.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest bezpieczeństwo i bezawaryjność. Dokker ma 3-letnią (lub 100 000 km) gwarancję producenta. Został oparty na wielu sprawdzonych w Renault i Dacii rozwiązaniach technicznych i poddany testom w skrajnych warunkach. Jednak zdecydowanie największą zaletą Dacii Dokker jest stosunek ceny do jakości – naprawdę korzystny. Model w podstawowej wersji kosztuje 36 900 zł i to jest bardzo tanio, jak na auto tej klasy, choć godna polecenia jest też droższa wersję z bogatszym wyposażeniem, jak radar cofania czy ogranicznik prędkości.

Dokker spełnia wymagania praktycznego, oszczędnego i niezawodnego auta. Jeśli uwzględnimy, że tego typu aut nie kupuje się dla gadżetów i designu, wydaje się obecnie jedną z najkorzystniejszych opcji na rynku.