czwartek, maj 30, 2024
niedziela, 25 lipiec 2010 15:06

Ryk 15.000 koni mechanicznych na Skwerze Kościuszki

Ponad 30 egzotycznych samochodów zjawiło się w sobotę (24 lipca) na Skwerze Kościuszki w Gdyni, aby w ramach Gran Turismo Polonia 2010 zaprezentować swoje wdzięki wszystkim zgromadzonym.
Wszystko ku uciesze kilku tysięcy widzów, którzy pomimo zmiennej pogody licznie przybyli na imprezę.
Samochody biorące udział w Gran Turismo Polonia to kwintesencja motoryzacji – piękno nadwozia w połączeniu z mocą silnika. Sprawia to, że ich wdziękom mało kto potrafi się oprzeć. Nie inaczej było w sobotę na Skwerze Kościuszki w Gdyni, gdzie zaparkowały najpiękniejsze i najmocniejsze samochody świata. Przybyli na miejsce widzowie mieli możliwość podziwiania ponad 30 samochodów, m.in. najnowszego Ferrari 458 Italia, piekielnie mocnego Lamborghini Murcielago LP-640 czy niezwykle oryginalnego Ariela Atoma. – Gran Turismo Polonia zrodziło się z miłości do motoryzacji na najwyższym poziomie. Bardzo zależy nam, żeby dzielić się tym uczuciem z innymi, umożliwiając im spotkanie z motoryzacyjnymi dziełami sztuki. Właśnie dlatego postanowiliśmy wyjść z tym projektem do pasjonatów motoryzacji z Gdyni i Pomorza. Gorące przyjęcie z jakim, pomimo niesprzyjającej aury, spotkaliśmy się sprawia, że na pewno będziemy chcieli powrócić do Gdyni w przyszłym roku – mówi Peter Ternström, pomysłodawca i organizator cyklu Gran Turismo Events. ¬¬
Pokaz tych wyjątkowych aut nie był jednak jedyną atrakcją. Licznie zgromadzona publiczność miała okazje bliżej poznać samych kierowców, którzy ze sceny odpowiadali o swojej przygodzie z motoryzacją i o emocjach związanymi z wizytą w Polsce. Dodatkowo wszyscy odważni mogli wziąć w quizie motoryzacyjnym, w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody.
Dla wszystkich miłośników motoryzacji, którzy nie mieli możliwości dotrzeć dzisiaj do Gdyni mamy dobrą wiadomość. Już jutro kolumna supersamochodów uda się do Poznania – tam dołączy do nich kolejne 40 cudów techniki motoryzacyjnej. W stolicy Wielkopolski, na ulicy Arcybiskupa Baraniaka, odbędzie się następna impreza, wieńcząca otwartą część Gran Turismo Polonia 2010. Na przybyłych gości, podobnie jak w Gdyni, czekają liczne atrakcje. Efektowne przejazdy szybką arterią Poznania i liczne konkursy sprawiają, że to bardzo dobry sposób na spędzenie rodzinnego popołudnia.  Wszystkich serdecznie zapraszamy.