poniedziałek, 15 kwiecień 2019 17:29

Protetyk nie tylko wykonuje protezy

Bardzo często możemy spotkać się z poglądem zakładającym, że protetyk wykonuje tylko i wyłącznie protezy. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. W jakich zatem sytuacjach powinniśmy się zgłosić do protetyka? Jakie dokładnie zabiegi medyczne jest on w stanie wykonać? Między innymi na te pytania, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.

Przede wszystkim – mosty protetyczne

To, o czym bardzo niewiele osób wie, to fakt, że dobry protetyk jest w stanie nie tylko wykonać dla nas protezę, ale też koronę czy most protetyczny. W jakich sytuacjach jednak potrzebujemy tego rodzaju działań? To, co jest najważniejsze, to fakt, że mosty protetyczne wykonywane są w sytuacji, kiedy w naszym uzębieniu jest poważny ubytek. Wówczas, ząb, który w żaden sposób nie nadaje się już do leczenia, jest odbudowany. W ten sposób zapewniamy estetyczny wygląd naszego uśmiechu. Most protetyczny jest zdecydowanie trwalszym sposobem na odbudowę zniszczonych zębów czy uzupełnienie ubytków, aniżeli proteza. Warunek jest jednak taki, aby zęby, które znajdują się pomiędzy ubytkami były zdrowe. To na nich bowiem osadzone zostaną filary mostu protetycznego.

Po drugie – korony zębowe

Innym rodzajem zabiegu, który jesteśmy w stanie wykonać u protetyka, są korony zębowe. Zakładamy je w sytuacji, kiedy nasze zęby są zniszczone, ukruszone lub połamane i nie ma innej możliwości ich odbudowy. Korony zębowe to bardzo trwały sposób na zapewnienie sobie pięknego i estetycznego uśmiechu. Stomatolog – protetyk, dobiera kolor masy, z którego zostanie wykonana korona w taki sposób, aby był on możliwie jak najbardziej zbliżony do naszego naturalnego koloru zęba. Korony zębowe są z reguły wykonywane z masy tytanowej, dzięki czemu są one bardzo trwałe. Warunkiem ich założenia jest jednak to, aby ząb nie był w całości zniszczony.

Warto zadbać o piękny uśmiech, zwłaszcza jeżeli występują w nim braki zębowe. Dzięki osiągnięciom współczesnej protetyki luki zębowe można uzupełnić tak, by nikt nie wiedział, że w łuku zębowym nie znajdują się naturalne zęby. Korona zębowa czy most zębowy są rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą zadbać o piękno swojego uśmiechu.

Czytany 52 razy

Horoskop

Ryby 19.II. - 20.III.

Ryby 19.II. - 20.III.

  „Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.” Jostein Gaarder dalej
Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

„Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy.” Harold Wilson dalej
Baran 21.III. - 20.IV.

Baran 21.III. - 20.IV.

  „Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.” Andrzej Sapkowski dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Świat kobiety

  • 1