piątek, 29 marzec 2019 13:02

Jak wybrać odpowiednie krople do oczu?

Krople do oczu Krople do oczu

Pracujesz przed komputerem? Spędzasz wiele godzin dziennie przy sztucznym oświetleniu? Przebywasz w ogrzewanym lub klimatyzowanym pomieszczeniu? Regularnie oglądasz telewizję lub korzystasz z Internetu w telefonie? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś „tak”, Twoje oczy wymagają wyjątkowego traktowania.

Co trzeci pacjent zgłaszający się do lekarza okulisty prezentuje symptomy sugerujące Zespół Suchego Oka. Jest to wieloczynnikowe schorzenie dotyczące łez i powierzchni oka. Nieleczony ZSO może prowadzić do uszkodzenia nabłonka rogówki, stanów zapalnych, zakażeń i owrzodzeń rogówki. Objawia się uczuciem suchości, pieczeniem, zmęczeniem oczu, mglistością widzenia, umiarkowanym przekrwieniem i uczuciem piasku pod powiekami. Jeśli zauważone zostaną objawy ZSO natychmiast powinniśmy udać się do lekarza okulisty.

Optymalną ochronę, nawilżenie i regenerację zapewnią krople do oczu tzw. „sztuczne łzy”. Większość preparatów można kupić w aptece bez recepty – wybór jest szeroki, zatem na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Po pierwsze – skład

Poszukuj kropli do oczu o właściwościach nie tylko nawilżających, ale również zwróć uwagę na zawartość komponenty regeneracyjnej. Działanie regenerujące wykazuje np. dekspantenol, który wspiera regenerację komórek nabłonka rogówki oraz posiada wysoką zdolność wiązania wody, dzięki czemu skutecznie nawilża i chroni tkanki oka, zapewniając uczucie ukojenia. Działanie ochronne i nawilżające wykazuje np. hydroksypropyloceluloza.

Po drugie - wielkość opakowania

Dostosuj wielkość opakowania do swoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz kropli tylko na wyjątkową okazję, zdecyduj się na formę minimsów. Nie zabierają dużo miejsca, są jednorazowe i łatwe do spakowania do torebki lub na wakacyjny wyjazd. Natomiast jeśli poszukujesz kropli do oczu do regularnego, codziennego stosowania, wybierz krople w dużej i miękkiej butelce. Dostępne na rynku krople mają nawet 15 ml pojemności!

Krople do oczu a soczewki kontaktowe

Osoby, które noszą soczewki kontaktowe powinny zachować szczególną ostrożność przy wyborze odpowiednich kropli do oczu. Upewnij się, że zakupione krople są dobrze tolerowane i można je stosować na soczewki kontaktowe.

Ambroziak A.M., Szaflik J., Suche oko - aktualne spojrzenie na problematykę zaburzeń powierzchni oka, Świat Lekarza, nr 4/2015

 

DEXOFTYAL – rewitalizacja powierzchni oka!

DEXOFTYAL to regenerująco-nawilżające krople do oczu, dzięki czemu przynoszą ulgę na długi czas.

DEXOFTYAL, swoje kompleksowe, specjalistyczne właściwości zawdzięcza obecności w składzie: dekspantenolu (2%), którego zastosowanie na powierzchnię oka wspiera regenerację komórek nabłonka rogówki oraz HydraFlexu (hydroksypropyloceluloza 5%), który wykazuje działanie nawilżające oraz ochronne na powierzchni oka.

Prowitamina B5 wspomaga i wspiera procesy regeneracyjne rogówki. Dzięki właściwościom mukoadhezyjnym HydraFlexu film łzowy jest zachowany tak, że powierzchnia oka jest lepiej chroniona.

Krople DEXOFTYAL przynoszą ulgę, komfort, nawilżenie i regenerację powierzchni oczu.

Krople DEXOFTYAL są dobrze tolerowane.

Termin ważności: 2 miesiące od otwarcia

Cena: ok. 27,6 zł /butelka 15 ml (największa dostępna pojemność na rynku!)*

 

Uwaga! Krople dostępne także w postaci minimsów (DEXOFTYAL UD - opakowanie 10 x 0,35 ml)! Skuteczne, wygodne w stosowaniu, jednorazowe i nieposiadające konserwantów.

Cena: 19,0 zł

 

© 2013-2020 by SN2.EU