czwartek, 09 marzec 2017 16:35

Wady diety kopenhaskiej

Jeśli stosujemy jakąś dietę, to zasadniczo oczekujemy tego, że będzie ona skuteczna, że będzie ona nam dawała same korzyści, o których przecież marzymy. Mówiąc jednak o różnych dietach, musimy również wskazać na to, że posiadają one określone wady, że nie w każdym przypadku działają w taki sam sposób.

 

W tym miejscu w sposób szczególny będziemy chcieli przyjrzeć się diecie kopenhaskiej, a konkretnie rzecz ujmując chcemy się bliżej przyjrzeć jej ciemniejszej stronie, jej wadom. Tych na pewno możemy wyróżnić co najmniej kilka i na pewno warto mieć ich świadomość zanim do niej sięgniemy.

Jaka jest dieta kopenhaska?

Przede wszystkim musimy wskazać na to, że jest to dieta bardzo restrykcyjna, że jemy mało, a tym samym możemy niemalże przez cały czas odczuwać głód, co niewątpliwie nie wpłynie dobrze na nasze samopoczucie. Ponadto dieta kopenhaska jest bardzo monotonna, może być dla nas nudna. W diecie kopenhaskiej mamy do czynienia z brakiem wystarczającej ilości witamin i minerałów, które dostarczamy do naszego organizmu, a więc tym samym zaniedbujemy w ten sposób nasze zdrowie.

Dieta kopenhaska – czy na pewno warto?

Istnieje jeszcze jedna bardzo poważna wada, jaką możemy i jaką powinniśmy przypisać diecie kopenhaskiej. Chodzi mianowicie o to, że po trzynastu dniach stosowania restrykcyjnego jadłospisu, nasza przemiana materii jest znacznie wolniejsza, a więc tym samym po zakończeniu owej diety może dojść do wystąpienia niechcianego efektu jo-jo. Tenże efekt to jeden z najczęściej występujących skutków stosowania diety kopenhaskiej. Czy warto zatem na nią postawić, czy też może lepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie do czegoś, co niesie za sobą mniej ryzyka i skutków ubocznych? Dieta kopenhaska jest obarczona dosyć sporym ryzykiem, dosyć sporą ilością wad, aczkolwiek zalet także nie brakuje. Po jej zakończeniu musimy bardzo mocno się pilnować, aby nie doszło do wystąpienia efektu jo-jo, a to często niestety się nie udaje. Dlatego też jest to dieta przeznaczona tak naprawdę dla nielicznych, dla tych najbardziej wytrwałych, o silnym organizmie.

© 2013-2020 by SN2.EU