czwartek, 08 grudzień 2016 20:00

Nie lekceważ nietolerancji laktozy

Nietolerancja laktozy to obecnie poważny problem zdrowotny. Dotyka on nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Głównym objawem choroby są problemy z układem pokarmowym. Statystycznie na nietolerancję laktozy może w Polsce uskarżać się co 3 osoba. Czy należysz do tej grupy?


Nietolerancja laktozy to niewłaściwa reakcja organizmu, która pojawia się po spożyciu produktów bogatych w laktozę, czyli cukier mleczny. Do jego rozłożenia potrzebny jest specjalny enzym – laktaza. Niektórzy z nas go nie wytwarzają lub mają zbyt mało. Niestrawiona laktoza wędruje do jelita grubego, gdzie staje się pożywką dla bakterii, w konsekwencji wywołując szereg gastrycznych dolegliwości. Bóle brzucha, uczucie przelewania się, biegunki na przemian z zaparciami, rzadziej nudności, wymioty. Laktoza jest często używaną substancja pomocniczą w wielu lekach. Jednak niewiele osób ma tego świadomość. Dlatego, tak istotne jest, abyśmy my pacjenci brali aktywnie udział w planowaniu naszego leczenia. Podczas badania medycznego należy informować lekarza o nietolerancji laktozy, a w aptece pytać o skład leku.

 

Na rynku aptecznym znajdują się produkty dostępne bez recepty, które zawierają acetylocysteinę – popularną substancję czynną stosowaną w leczeniu kaszlu mokrego. W swoim składzie jako substancję pomocniczą zawierają również laktozę. Dla niektórych osób nawet jej niewielka ilość może być groźna dla zdrowia. Fluimucil, to jeden z niewielu leków OTC na kaszel mokry, który nie zawiera w swoim składzie laktozy. Preparat ten nie tylko łagodzi objawy choroby, ale również zwalcza negatywne skutki stanu zapalnego.

Fluimucil występuje w trzech postaciach:
1. Fluimucil Forte to lek dla dorosłych występujący w postaci tabletek musujących do przygotowywania doustnego roztworu o smaku cytrynowym.

Dawkowanie: 1 tabletka na dobę.

Cena detaliczna: Fluimucil Forte, tabletki musujące, 600 mg x 10 – ok. 11,50 zł

2. Fluimucil Muko to lek w postaci granulatu do sporządzania roztworu doustnego o pomarańczowym smaku. Lek ten może być stosowany już u dzieci w wieku od 7 lat. Substancja czynna podana w postaci roztworu bardzo dobrze się wchłania.

Dawkowanie: Dzieci w wieku od 7 do 14 lat – 1 saszetka 2 x na dobę.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 14 lat – 1 saszetka 2-3 x na dobę.

Cena detaliczna: Fluimucil Muko, saszetki z granulatem, 200 mg x 20 saszetek – ok. 16,00 zł

3. Fluimucil Muko Junior o pomarańczowym smaku stosuje się w celu rozrzedzenia wydzieliny dróg oddechowych i ułatwienia odkrztuszania u dzieci w wieku od 3 lat z objawami infekcji w obrębie górnych dróg oddechowych. Dawkowanie: Dzieci w wieku od 3 do 6 lat – 1 saszetka 2- 3 x na dobę. Dzieci w wieku od 7 do 14 lat – 2 saszetki 2 x na dobę lub 1 saszetka 4 x na dobę. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 14 lat: 2 saszetki 2-3 x na dobę.

Cena detaliczna: Fluimucil Muko Junior, saszetki z granulatem, 100 mg x 20
saszetek – ok. 14.00 zł

Więcej informacji na stronie: www.fluimucil.pl

Wyświetlony 557 razy
© 2013-2020 by SN2.EU