środa, 21 luty 2018 11:46

Jak wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej?

Wybór odpowiedniego gabinetu medycyny estetycznej to podstawowa kwestia przy jakichkolwiek planowanych zabiegach. Bardzo często ludzie sugerują się popularnością danej kliniki czy specjalisty (np. promowaniem ich w telewizji). O wiele cenniejsze będą informacje uzyskane od pacjentów danych placówek. Zaufanie do lekarza to podstawa dobrze poprowadzonej terapii.

Medycyna estetyczna rozwija się w Polsce od lat 90. Powstaje coraz więcej gabinetów, które zajmują się tą dziedziną nauki. Warto wiedzieć, w jaki sposób dokonać wyboru dotyczącego specjalisty w danej dziedzinie.

Kiedy warto zdecydować się na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej?

Wizyta w gabinecie medycyny estetycznej pozwoli zmniejszyć widoczność skutków starzenia się skóry, jak zwiotczeń czy zmarszczek. Ponadto zabiegi redukują takie problemy jak blizny potrądzikowe czy pooperacyjne oraz przebarwienia i rozstępy. Pomagają także w przypadku różnych schorzeń: nadpotliwości, żylaków, trądziku, rumienia różowatego czy ginekomastii. Niwelują także kosmetyczne defekty, takie jak nieregularny owal twarzy, zbyt wąskie usta czy opadające powieki.

Kim jest dobry specjalista medycyny estetycznej?

Lekarze medycyny estetycznej nie muszą kończyć specjalizacji, takie jak lekarze innych dziedzin medycyny. W związku z tym, najważniejszym kryterium przy doborze specjalisty powinno być jego doświadczenie, a także wiedza, którą posiada na temat wykonywanych zabiegów. Warto wziąć pod uwagę, że medycyna estetyczna to gałąź medycyny, która rozwija się w nieprawdopodobnie szybkim tempie, stale pojawiają się w niej nowe technologie, narzędzia i metody. Przez to specjalista powinien rzetelnie studiować nowe trendy i mieć przygotowanie merytoryczne, aby rozróżnić pomocne metody leczenia od tych, które mogą być szkodliwe. Niezwykle istotne jest także to, że lekarz zajmujący się medycyną estetyczną powinien być swego rodzaju psychologiem - w końcu zajmuje się niwelowaniem estetycznych defektów u pacjentów, co znacznie rzutuje na ich samoocenę. Logicznym jest więc, że oprócz wyżej wymienionych cech, powinno go charakteryzować także głębokie wyczucie estetyki oraz zmysł artystyczny.

Jak znaleźć dobrego lekarza medycyny estetycznej?

Aby móc zweryfikować umiejętności danego lekarza medycyny estetycznej, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Warto zwrócić uwagę na jego przygotowanie merytoryczne. Świadczyć o nim mogą dyplomy i certyfikaty ukończonych kursów oraz szkoleń. W większości gabinetów są one wywieszone w widocznym miejscu, aby pacjenci nie mieli wątpliwości co do kompetencji lekarzy. Ponadto dobry lekarz nie będzie próbował namawiać pacjenta na zbyt wiele zabiegów i będzie potrafił dostosować je do realnych potrzeb.

© 2013-2020 by SN2.EU