czwartek, 16 kwiecień 2015 12:11

Lifting bez skalpela – piękno bez bólu!

Coraz więcej kobiet, nie tylko celebrytek, otwarcie mówi o korekcji zmarszczek mimicznych czy poprawie jędrności skóry. Wprawdzie chirurgia plastyczna oferuje wiele możliwości w tym zakresie, jednak u większości kobiet budzą one pewne obawy. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która gwarantuje innowacyjne zabiegi liftingujące – bez potrzeby użycia skalpela.

Lifting bez skalpela jest niezwykle popularny na Zachodzie. Pozwala odświeżyć i ujędrnić skórę w nieinwazyjny sposób. Wiele kobiet obawia się bólu, który może towarzyszyć zabiegom, tymczasem lifting bez skalpela jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. „Jest to nowość, która podbija świat, a teraz także Polskę. Kobiety często pytają nas o małoinwazyjne metody, dzięki którym mogłyby ujędrnić i odświeżyć swoją skórę. Usługi te kierowane są zarówno do dojrzałych pań, jak i tych koło 30 roku życia. Lifting bez skalpela nie zmienia rysów twarzy, a jest to dla kobiet bardzo ważne” – mówi dr n. med. Krzysztof Jakubowski z kliniki ESTELL.

Ultradźwięki w służbie liftingu

Teraz kobiety mają szansę pozbyć się zmarszczek dzięki innowacyjnemu urządzeniu, wykorzystującemu ultradźwięki, zwanym Ulthera. Już po pierwszym zabiegu można zauważyć widoczne „podciągnięcie” owalu twarzy i zwiększone napięcie skóry. Uniesienie brwi pozwala zaś uzyskać efekt bardziej otwartych oczu. Jest to świetne rozwiązanie w szczególności dla osób, które nie chcą decydować się na zastosowanie toksyny botulinowej.

Zabieg trwa zaledwie 60-90 minut. Są momenty, podczas których pacjentka odczuwa niewielki dyskomfort, dlatego niektórym paniom, zwłaszcza tym bardzo wrażliwym na ból, podaje się około półgodziny wcześniej leki przeciwbólowe, które są dostępne bez recepty.

„Efekt zaraz po zabiegu widoczny jest w około 20 proc. Najlepsze rezultaty zauważalne są po 4 miesiącach – tyle czasu bowiem trwa produkcja nowego kolagenu. Efekt utrzymuje się przez około półtora roku” – tłumaczy specjalista z kliniki ESTELL.

Pobudź skórę do działania

Innym rozwiązaniem na odmłodzenie skóry twarzy bez konieczności ingerencji chirurgicznych, które cieszy się dużym zainteresowaniem kobiet, jest zabieg liftingujący z wykorzystaniem specjalnych nici. Wszczepia się je pod skórę, co zapewnia efekt uniesienia owalu twarzy, napięcia i ujędrnienia skóry oraz spłycenia powierzchniowych zmarszczek. Zabieg jest stosunkowo prosty, bezbolesny i małoinwazyjny. Nici są wykonane z substancji, która rozpuszcza się od 6 miesięcy do nawet 2 lat w tkance, a podczas tego procesu dodatkowo stymulowana jest również produkcja nowego kolagenu, przez co skóra staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta. Efekt po zabiegu utrzymuje się nawet do dwóch lat.

Innowacyjny termolifting

Kolejna innowacyjna metoda polecana kobietom w walce z pierwszymi oznakami starzenia to termolifting, wykonywany za pomocą urządzenia ZAFFIRO Z300. Zapewnia on spektakularne efekty, między innymi:

-poprawę owalu twarzy i podniesienie opadających policzków,

-poprawę wyglądu szyi, dekoltu i piersi,

-likwidację luźnej skóry ud, kolan i wewnętrznej strony ramion,

-obkurczenie skóry brzucha u kobiet po porodzie.

Nowatorska i nieinwazyjna technologia termoliftingu pozwala na długi czas ujędrnić skórę. „Działanie urządzenia polega na emitowaniu światła podczerwonego, które wpływa stymulująco na głębokie warstwy skóry, powodując kurczenie się włókien kolagenowych i elastynowych do ich pierwotnej długości. Z300 stymuluje dodatkowo wytwarzanie nowych włókien, co skutkuje wzrostem kolagenu w skórze o około 30 proc., dając efekt zwiększenia gęstości i napięcia skóry” – tłumaczy dr n. med. Krzysztof Jakubowski z kliniki ESTELL.

Wszystkie powyżej opisanie zabiegi wykonywane są w klinice medycyny estetycznej ESTELL. Planując skorzystanie z oferty medycyny estetycznej, należy pamiętać o konsultacji medycznej. Jest ona niezbędna, ponieważ tylko lekarz może odpowiednio dobrać zabiegi dla pacjentki/pacjenta i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie: www.estell.pl.

© 2013-2020 by SN2.EU