poniedziałek, 05 marzec 2012 21:38

Stu procentowa kobieta – 100% pensji

Idąc do sklepu nie płacisz mniej za upatrzone towary. Na przystanku nie czekasz krócej na autobus, a na stacji benzynowej nie płacisz mniej za paliwo. Dlaczego, skoro jako kobieta dostajesz mniejsze wynagrodzenie? W niektórych krajach Unii kobiety wciąż są dyskryminowane pod względem wysokości płac. Ale nie tylko.
Mężczyzna podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie jest pytany o plany na przyszłość lub czy ma żonę i planuje z nią dziecko. Kobiety za to dość często muszą zmagać się z takimi pytaniami, a co więcej – od odpowiedzi na nie zależy ich kariera zawodowa w danej firmie. Jeśli chce posiadać dzieci, na jej miejsce zostanie zatrudniony mężczyzna o takich samych lub , w coraz częstszych przypadkach, niższych kwalifikacjach.
Społeczeństwo się starzeje, kraje propagują politykę prorodzinną, jednocześnie stawiając przyszłe matki przed wyborem: dom czy kariera? Dodatkowo wciąż słyszy się, że kobiety nadal są zbyt mało stanowcze, jeżeli chodzi o rozwój własnej kariery. Dochodzi do paradoksu, że samotna matka, która potrzebuje wyższych zarobków, otrzymuje mniejszą płacę z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że jest kobietą. A po drugie, że jest matką i brak jej dyspozycyjności.
Dlatego czas skończyć z różnicami w wynagrodzeniu, do czego namawia państwa członkowskie Unia Europejska. Dzieci są przyszłością narodów, a matka musi je urodzić, wychowywać i coraz częściej – utrzymać. Więcej n aten temat znajdziesz tutaj

Media

© 2013-2020 by SN2.EU