niedziela, wrzesień 24, 2023
wtorek, 22 maj 2018 11:53

Jak w łatwy sposób dorobić sobie na wakacjach?

Letnia przerwa od nauki szkolnej czy akademickiej dla wielu osób jest wyczekiwanym czasem błogiego odpoczynku, podróżowania i imprezowania. Inni wolą jednak pożytkować lato na zdobywanie doświadczeń zawodowych i zarabianie własnych pieniędzy. Praca animator daje takie właśnie możliwości.

 

Wbrew pozorom praca animator  nie jest przeznaczona wyłącznie dla studentów i młodzieży licealnej. Bardzo często ten właśnie sposób zarabiania wybierają również dorośli, pracując na przykład jako animator zabaw podczas wesel, animator czasu wolnego podczas wycieczek czy organizowanie czasu wolnego podczas kolonii.

Jak zostać animatorem? Przede wszystkim potrzebne będą określone predyspozycje i dobry kontakt z dziećmi. Praca animator wymaga bowiem cierpliwości, tryskania dobrym humorem, pasji i empatii. Ponadto konieczne jest także zdobycie określonych uprawnień na przykład w trakcie szkoleń. Takie dokumenty bardzo często są bowiem wymagane podczas rekrutacji. Warto również zyskać wcześniej pewne doświadczenia, choćby zajmując się dziećmi podczas ważnych uroczystości rodzinnych, a nawet podejmując się pracy jako opiekunka dla dzieci.

Praca animator ma również tę nieocenioną zaletę, że czas do końca zmiany nie dłuży się, tylko upływa na zabawie, radości i śmiechu. Nie znaczy to jednak, że można się po prostu dobrze bawić, bo animowanie czasu dzieciom wiąże się z dużą odpowiedzialnością za zdrowie i dobre samopoczucie podopiecznych. Nie można również zapominać o walorach przyrodniczych związanych z tym zawodem. Praca animator na przykład na koloniach dziecięcych zwykle odbywa się przecież wśród piękna przyrody, ciszy i spokoju, z dala od miejskiego zgiełku.

Perspektywa finansowa także maluje się w jasnych barwach, ponieważ animatorzy zwłaszcza pracujący podczas wakacji czy kolonii spędzają kilka tygodni poza domem, co niejednokrotnie przynosi większe gratyfikacje niż praca na etacie w mieście.