niedziela, 20 listopad 2016 22:11

Jakie rowery wybierają Warszawiacy?

Coraz więcej mieszkańców Warszawy wybiera rowery jako alternatywę dla innych metod komunikacji. To pozytywny trend, za którym podążają również nowe inwestycje, takie jak ścieżki rowerowe, a także firmy, które wychodzą naprzeciwko potrzebom amatorów dwóch kółek – powstają nowe sklepy rowerowe, problemem nie jest też serwis rowerowy w Warszawie.

 

Jeżeli sprawdziłoby się, jakie  rowery w Warszawie e są najbardziej popularne, od razu można zauważyć podział na kilka najpopularniejszych ich rodzajów. Przede wszystkim wybierane są klasyczne rowery miejskie, zapewniają one wysoki komfort podróży dzięki dużym kołom i wygodnym siodełkom. Warszawiacy wybierają zarówno nowe rowery miejskie, jak i również kupują te używane, które można dostać nawet w okolicy 100-200 złotych.

Coraz większą popularnością cieszą się również designerskie rowery w stylu retro, na przykład rower single speed. Czym jest rower single speed? Jak można domyślić się po angielskiej nazwie, jest to rower pozbawiony jakichkolwiek przerzutek, czyli mający tylko jedno przełożenie – jest to wobec tego powrót do klasycznej idei roweru. Popularne są również rowery typu ostre koło, które nie mają wolnobiegu, dlatego nie pozwalają przestać pedałować.

Poza tym na warszawskich ścieżkach rowerowych można zauważyć amatorów rowerów górskich, czyli MTB. Chociaż wydawałoby się, że nie nadają się one do miejskiej dżungli, to jednak wtedy, gdy weźmie się pod uwagę wysokie krawężniki i dziury w niektórych drogach, takie  rowery w Warszawie są one bardzo pomocne w komfortowej jeździe po takim wymagającym terenie. Poza tym posiadanie roweru MTB to bardzo dobry wybór wtedy, gdy planuje się jazdę nie tylko po mieście, ale również wyprawy do innych zakątków, gdzie korzystanie z powyższych opisanych typów rowerów nie będzie komfortowe.

Jak widać, Warszawiacy poruszają się z wykorzystaniem różnych rowerów. W warszawskich sklepach rowerowych można znaleźć wiele modeli na każdą kieszeń, a wtedy, gdy pojawiają się trudności, wystarczy tylko wybrać rekomendowany  serwis rowerowy w Warszawie , żeby zajęli się nimi specjaliści.

© 2013-2020 by SN2.EU